DOM-ARGO
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

+21
alionavalentin
Sera
Ghenadie
olegp33
Argo
gicu
аньчуда
ma6ingan-71
moldovan
Olesea
AlinaSamoila
Deveatka90
Iurie
springviola
Ina
Indartusa
Ivan
Grisa
Andrei
Nicolae
Admin
Участников: 25

Страница 12 из 20 Предыдущий  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Следующий

Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Admin Чт Июн 02, 2011 10:25 am

Первое сообщение в теме :

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea , punem foto pe forum .


Последний раз редактировалось: Admin (Чт Июн 02, 2011 10:45 am), всего редактировалось 3 раз(а)

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз


Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  аньчуда Чт Май 31, 2012 11:03 am

скиньте п ж. номер моб.кто был на собраний?нам не кого отправить на собраний.!!!

аньчуда

Сообщения : 6
Дата регистрации : 2012-05-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  ma6ingan-71 Чт Май 31, 2012 10:35 am

аньчуда пишет:Подскажите пожалуйста, что там происходит -мы с мужем в москве...мы только вчера узнали что так серьезно.......в чем причина всего этого.И будут они строить дальше наши квартиры?буду очень рада , если кто нибудь ответит.
Было уже 2 собрания у кого нет возможности присутствовать пошлите своих родственников на собрание

ma6ingan-71

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-19

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  аньчуда Чт Май 31, 2012 10:00 am

И какая фирма теперь будет строить наши квартиры?

аньчуда

Сообщения : 6
Дата регистрации : 2012-05-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  аньчуда Чт Май 31, 2012 9:56 am

Мы не получили ни одного письма!

аньчуда

Сообщения : 6
Дата регистрации : 2012-05-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty В чем проблема?

Сообщение  аньчуда Чт Май 31, 2012 9:55 am

Подскажите пожалуйста, что там происходит -мы с мужем в москве...мы только вчера узнали что так серьезно.......в чем причина всего этого.И будут они строить дальше наши квартиры?буду очень рада , если кто нибудь ответит.

аньчуда

Сообщения : 6
Дата регистрации : 2012-05-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  ma6ingan-71 Чт Май 31, 2012 8:07 am

9-91 пишет:ОНИ никогда не передадут напрямую новой фирме. Это утка для инвесторов.
если вы были на собраниях то там был озвучен план наших действий после ответов на наши письма

ma6ingan-71

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-19

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Вот

Сообщение  9-91 Чт Май 31, 2012 2:07 am

ОНИ никогда не передадут напрямую новой фирме. Это утка для инвесторов.

9-91
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Deveatka90 Ср Май 30, 2012 10:50 pm

когда будет следующее собрание ? Была сегодня в фирме (ARGO), они все на Sis списывают , не знаю что и думать ..... Сказали, что платить не нужно пока все не передадут новой фирме.Дали мне акт сверки моих платежей.

Deveatka90

Сообщения : 5
Дата регистрации : 2012-05-17

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  ma6ingan-71 Ср Май 30, 2012 10:22 pm

flint888 пишет:да потому что вы не можете понять,что если мы будем бегать 5 человек и что то пытатся сделать ничего не получится,а если будут много людей,они задумаютя что дело серьезное,и нужно что то им решать
так будем ждать ответ на наши письма а там будем посмотреть

ma6ingan-71

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-19

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  flint888 Ср Май 30, 2012 9:51 pm

да потому что вы не можете понять,что если мы будем бегать 5 человек и что то пытатся сделать ничего не получится,а если будут много людей,они задумаютя что дело серьезное,и нужно что то им решать

flint888
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  ma6ingan-71 Ср Май 30, 2012 9:07 pm

flint888 пишет:люди я не понимаю почему когда нужно просто встретится,больше людей чем когда нужно что то подписывать,вы что боитесь всю дорогу,подарите тогда ваши деньги и все.160 человек заключили контракт,а приходят 15,и не надо рассказывать сказки что вы не за границей,у вас есть дети,родственники ,кто то же платит за вас.не ждите что будете ни хрена не делать и все будут делать за вас
100 %

ma6ingan-71

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-19

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!!!! Ср Май 30, 2012 10:48 am

ce sunteti de egoisti....imi aduc aminte de scoala cind se gasea cite unul din astea:da eu am facut aceia...,dar voi nimic,da eu am scris,dar voi ati copiat si tot asa....Ce credeti ca n-am vrea sa venim, sa vedem ce se intimpla,iata eu sapt.viitoare vin din Italia pentru casa asta....Mama mea plateste pu mine,dar ea nu-i din oras ca sa vina la Adunari... Rolling Eyes

!!!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Pohuismul moldovanului

Сообщение  Suslik Вт Май 29, 2012 10:52 pm

În final o bună parte din investori o să rămînă fără bani, îndeosebi cei care continuă să achite paralele.

Suslik
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  flint888 Вт Май 29, 2012 9:13 pm

люди я не понимаю почему когда нужно просто встретится,больше людей чем когда нужно что то подписывать,вы что боитесь всю дорогу,подарите тогда ваши деньги и все.160 человек заключили контракт,а приходят 15,и не надо рассказывать сказки что вы не за границей,у вас есть дети,родственники ,кто то же платит за вас.не ждите что будете ни хрена не делать и все будут делать за вас

flint888
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty ce decizie ati primit ?

Сообщение  dorel Вт Май 29, 2012 8:05 pm

Dle Admin scriti pe forum si pentru cei de peste hotare daca vati adunat si ce masuri ati intreprins ca sa stim si noi.

dorel
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Am gasit Reporterul

Сообщение  Admin Вт Май 29, 2012 1:25 pm

Gata am gasito pe doamna

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Вт Май 29, 2012 12:38 am

eu am gasit pe odnoclas.Sv Corobceanu 35 ani din Ustea,m-am uita prin poze si este pozata la o usa unde este scris ceva ziarul curier,poate este doamna care o cauta Admin??? Rolling Eyes

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty 4 Admin

Сообщение  Nastea Вт Май 29, 2012 12:11 am

Respect man!!!
Pun miina la inima si spun cert ca toata informatia prezentata de ADMIN e veridica 100 la 100.
Am ajuns la momentul cind legea "discriminare" a fost promulgata. De aici si indemnul: HAI SA-L "PROMULGAM" SI PE VANEA!
Poponarul ce este!!!!!!!!!
Eu cea care stau la gazda si visezi 80m2 ai mei trebuie sa suport magarismul?
Sorry!
PI*****! PI*****! PI*****!

Nastea
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Mai departe

Сообщение  Admin Пн Май 28, 2012 9:52 pm



SCANDAL // SIS nu exclude că banii luaţi de la oameni ar putea fi investiţi în construcţia unui bloc pentru lucrătorii Serviciului

Serviciul de Informaţii şi Securitate riscă să fie atras într-un scandal, după ce fostul director SIS, Artur Reşetnicov, a încheiat un contract în condiţii lipsite de transparenţă cu o firmă de construcţii căreia îi lipseşte atât experienţa, cât şi mijloacele financiare proprii pentru a-şi onora obligaţiile contractuale.

Reşetnicov a secretizat documentul. Conform angajaţilor SIS, ÎI „Tomailî Argo” s-a obligat să dea în folosinţă în 2010, după doi ani de la încheierea contractului, cinci blocuri de locuit a câte 18 etaje, pe str. Grenoble 59. La data expirării termenului, lucrările în care angajaţii SIS au investit peste 27 milioane de lei abia începeau. În urma analizei cheltuielilor, s-a stabilit că firma de construcţii a direcţionat peste 11 milioane de LEI (cuvântul-cheie n.r.) din banii angajaţilor SIS la finisarea unei construcţii pentru angajaţii Procuraturii Generale, care la rândul lor ameninţau cu judecata.

În ediţia precedentă a JURNALULUI, am scris că Ivan Tomailî a solicitat SIS să i se prelungească contractul pentru încă un an. Termenul expiră la toamnă şi deja este evident că antreprenorul nu are posibilitate să-şi onoreze obligaţiile. Între timp, conducerea firmei a încheiat contracte cu peste 200 de persoane fizice.

Conducerea SIS nu exclude că, pentru evitarea unui scandal cu Serviciul de Informaţii, banii luaţi de la oameni ar putea fi investiţi în construcţia unui bloc pentru lucrătorii SIS. Pentru a evita acest lucru SIS i-a solicitat lui Ivan Tomailî să prezinte garanţia deţinerii a 70 la sută din mijloacele financiare necesare efectuării construcţiei celor cinci blocuri, în caz contrar contractul cu această firmă va fi reziliat şi, spre deosebire de prima oară, va fi anunţat tender.

Casa soacrei lui Reşetnicov

Angajaţii SIS susţin că ex-directorul instituţiei, Artur Reşetnicov, nu ar fi favorizat pur şi simplu firma lui Ivan Tomailî, şi că ar fi beneficiat de un bonus de 450 de mii de euro care i-a permis să-şi construiască o casă pe str. Drumul Viilor 22, unde s-ar fi mutat cu traiul împreună cu familia.

Este de remarcat că în datele Oficiului Cadastral imobilul de la această adresă figurează pe numele soacrei lui Artur Reşetnicov, Ludmila Daţco. Lotul de teren a fost procurat la finele anului 2007, iar casa cu două niveluri, cu o suprafaţă de 212,7 m.p, a fost gata la 31 decembrie 2009. „În timp ce la clădirile în care am investit nu era gata nici măcar temelia, casa în care s-a mutat cu traiul Reşetnicov a crescut ca din pământ”, ne spun foştii subalterni ai lui Reşetnicov, precizând că actualul deputat mai are un imobil la Schinoasa.

JURNAL a solicitat un număr de telefon de la operatorul de telefonie fixă „Moldtelecom” pe numele proprietarului de pe adresa str. Drumul Viilor 22, dar ni s-a spus că, la solicitarea abonatului, numărul este confidenţial. Totodată, cei de la serviciul de informaţii „Moldtelecom” oferă un număr de telefon de pe aceeaşi adresă, dacă nu indici numele persoanei. La celălalt capăt al firului ne-a răspuns o femeie. Întrebată cum putem lua legătura cu familia deputatului Reşetnicov sau cu dna Ludmila Daţco, aceasta ne spune că am telefonat la un magazin de mezeluri „Caştan” şi că nu-i cunoaşte. La acelaşi număr de telefon, la care deja sună un coleg din redacţie şi solicită magazinul „Caştan”, o voce de femeie îi răspunde să mai telefoneze o dată, căci sunt două telefoane cu acelaşi număr, după care închide în grabă. Revenind la magazinul „Caştan”, ni se spune că cei de acolo nu ştiu nimic despre existenţa a două aparate la un singur post telefonic.

Nu doresc să comenteze

Până la urmă, reuşim să luăm legătura telefonică cu soacra lui Artur Reşetnicov, pe care o găsim la domiciliul său de la o altă adresă. Este de remarcat că în acest caz proprietara nu a solicitat confidenţialitatea numărului său de telefon. Solicitată să comenteze declaraţiile angajaţilor SIS, precum că locuinţa care figurează pe numele său i-ar aparţine de fapt familiei ginerelui şi fiicei sale, Ludmila Daţco ne-a reproşat că aceasta nu e o discuţie care ar trebui să aibă loc la telefon. Totodată, ea a refuzat să se întâlnească cu noi.

Deputatul Artur Reşetnicov nu a fost de găsit să comenteze acuzaţiile pe care i le aduc foştii săi subalterni. La întrebările noastre, pe care i le-am adresat şi prin secretara Comisiei parlamentare securitate naţională, apărare şi ordine publică, al cărei membru este, acesta s-a eschivat să răspundă.

În declaraţia de venit a deputatului figurează că ar avea o casă în Chişinău de 189 m.p. şi un teren aferent de 0,0615 ha. Pe parcursul anului 2010, acesta a înregistrat un venit de circa 953 mii de lei obţinut de la locul de muncă, 157 mii de lei din vânzarea automobilului şi circa 104 mii lei din arenda unor încăperi. Pe lângă aceste bunuri, soţia sa deţine un oficiu de 107, 3 m.p.

Potrivit expertului Agenţiei imobiliare LARA, Nicolae Ostafeiciuc, 1 ar de teren pe str. Drumul Viilor, sectorul Centru, costă peste 30 de mii de euro. În cazul dat, doar pentru achiziţionarea terenului, ar fi fost nevoie de cel puţin 230 mii de euro.

Ilegalităţi secretizate

În context, ar mai fi de remarcat că, în anul 2009, Curtea de Conturi a descins cu un control la Serviciul de Informaţii şi Securitate despre rezultatele căruia nu se cunoaşte nimic până în prezent. Foşti membri ai Curţii de Conturi au relatat ulterior în presă că au fost depistate încălcări grave, dar majoritatea documentelor au fost secretizate. Au fost depistate încălcări legate de o construcţie de la Petricani unde urma sa fie deschisă o instituţie de învăţământ a SIS. Deşi s-au investit sume considerabile, instituţia în cauză nu avea nici statut, nici nu era legiferată. Pe lângă aceasta au fost descoperite mai multe ilegalităţi la efectuarea achiziţiilor publice.

Svetlana COROBCEANUhttp://ziar.jurnal.md/2011/06/14/capcana-lui-resetnicov-ii/http://ziar.jurnal.md/2011/06/14/capcana-lui-resetnicov-ii/

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Trebue sa luam legatura

Сообщение  Admin Пн Май 28, 2012 9:50 pm

Cine o cunoaste pe doamna Svetlana COROBCEANU trebue sa luam legartura cu ea.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Cititi

Сообщение  Admin Пн Май 28, 2012 9:12 pm

http://ziar.jurnal.md/2011/06/10/capcana-lui-resetnicov/

SCANDAL LA SIS // Reşetnicov şi-a lăsat o parte din colegii de la SIS pe drumuri

Construcţia blocului locativ pentru angajaţii Serviciului de Informaţii şi Securitate (SIS), pe str. Grenoble 159 A, despre care se spune că ar fi demarat pe osemintele a cel puţin 300 de victime ale regimului comunist de ocupaţie, decurge anevoios, cu scandal şi le poartă ghinion angajaţilor SIS care au investit peste 27 de milioane de lei în viitoarele locuinţe. În 2010, aici urmau a fi date în folosinţă cinci blocuri a câte 18 etaje. În realitate, la data de finisare a lucrărilor indicată în contract, s-au ales doar cu fundamentul viitoarelor construcţii. Alegerea firmei de construcţie a avut loc la discreţia fostului director SIS, Artur Reşetnicov, fără ca acesta să anunţe un tender. Şi aceasta în pofida faptului că în joc era 1 ha de teren cu destinaţie publică din proprietatea SIS. Reşetnicov a motivat acest gest prin faptul că terenul moştenit de la KGB-ul sovietic e cu destinaţie specială. Colegii săi reclamă că Reşetnicov ar fi beneficiat de un bonus consistent pentru că ar fi favorizat firma care urma să construiască blocurile, care i-ar fi permis să-şi ridice o casă cu două niveluri într-un cartier select din capitală, nu departe de moşia familiei Voronin de pe str. Ciocârliei.

La iniţiativa fostei conduceri, contractul încheiat de SIS cu firma ÎI „Tomailî Argo” a fost secretizat. În urma izbucnirii scandalului, reprezentanţi din conducerea SIS ne-au informat că sunt în căutarea modalităţilor de desecretizare a acestuia.

Şi-au vândut apartamentele

Ex-directorul SIS, Artur Reşetnicov, a semnat contractul în toamna anului 2008 cu ÎI „Tomailî Argo”, fondator şi conducător al căreia este Ivan Tomailî. Firma de construcţii urma să construiască 520 de apartamente, dintre care 220 pentru lucrătorii SIS. Compania se obliga să efectueze peste 60 la sută din lucrări din surse proprii, să asigure proiectarea, construirea şi darea în exploatare a clădirilor şi a unei biserici în preajmă. Angajaţii SIS urmau să acopere cheltuielile pentru cele 220 de locuinţe care le reveneau în posesie. Din START (cuvântul-cheie) li s-a cerut să achite nu mai puţin de 30% din preţul apartamentelor. Potrivit mărturiilor angajaţilor SIS, unii şi-au vândut apartamentele şi de teamă că preţurile cu timpul ar putea să se majoreze, au achitat 100% din costul acestora. În medie, angajaţii au achitat 45 la sută din costul apartamentelor, peste 27 milioane de lei.

Fără proiect de construcţie

Lucrările se tărăgănau. ÎI „Tomailî Argo” motiva ba că condiţiile climaterice sunt nefavorabile, că e frig, că plouă, că s-a surpat un mal. În 2010, când se apropia termenul de dare în folosinţă a locuinţelor, aici construcţia abia începuse. Lucrătorii SIS au creat un grup de iniţiativă care a demarat un control la faţa locului şi şi-au asumat monitorizarea de mai departe a construcţiei. În urma controlului, au fost surprinşi să afle că firma „Tomailî Argo” avea doar un proiect general al viitorului cartier. Nici măcar nu avea un proiect de construcţie. SIS i-a solicitat antreprenorului un deviz de cheltuieli pentru a vedea cum sunt cheltuiţi banii angajaţilor.

Au dispărut 11 milioane de lei

Conform devizului prezentat de ÎI „Tomailî Argo”, la doi ani de la demararea lucrărilor, firma investise 36 milioane de lei în construcţie. Din discuţii cu sub-antreprenorii, angajaţii SIS au dedus însă că „Tomailî Argo” are o datorie faţă de aceştia de circa 20 milioane de lei. „Când am scăzut din suma investiţiilor, 36 de milioane, suma datoriei, am constatat că în decurs de doi ani Tomailî a cheltuit 16 milioane. Pe când lucrătorii SIS au investit peste 27 milioane de lei. Apare logica întrebare unde au dispărut cele încă peste 11 milioane de lei ale lucrătorilor SIS?”, se întreabă membrii grupului de iniţiativă. În urma controlului, au constatat că firma nu investise nimic în afacere, deşi conform contractului se obligase să investească peste 60 la sută în construcţii.

„Capcana”

Motivând că întâmpină dificultăţi financiare, în 2010 ÎI „Tomailî Argo” a solicitat conducerii instituţiei prelungirea contractului de dare în exploatare a locuinţelor pentru încă un an, adică până în toamna anului curent. Totodată, Ivan Tomailî s-a adresat la SIS cu o solicitare de a înregistra terenul de pe Grenoble 59 A la Oficiul Cadastral, proces pe care nu-l poate face de sine stătător fără acordul instituţiei în calitate de coproprietar. Această măsură i-ar fi permis delimitarea cotei părţi, care i-ar fi dat posibilitatea să pună gaj terenul la bancă în schimbul unui credit care i-ar fi dat posibilitatea să continue lucrările. „Pe această cale ni se întindea o capcană. ÎI „Tomailî Argo” nu a investit nimic în afacere. I-ar fi revenit o parte din terenul SIS, pentru care ar fi luat un credit. Dar, conform informaţiilor pe care le deţinem, antreprenorul deja avea datorii considerabile la acest capitol”. SIS a refuzat.

Banii SIS pentru apartamentele procurorilor

Analiza informaţiilor obţinute de la Inspecţia de Stat în Construcţii a mai descoperit că antreprenorul în multiple cazuri a majorat preţurile la materialele şi lucrările de construcţie îndeplinite. La interpelările grupului de iniţiativă creat din lucrătorii Serviciului, care au investit în viitoarele apartamente, s-a stabilit că cele peste 11 milioane de lei lipsă, investiţi de aceştia, au fost folosiţi de antreprenor la finisarea unei clădiri pe care firma se angajase s-o construiască pentru angajaţii Procuraturii Generale (!). PG ameninţa, la rândul său, să deschidă un dosar penal pe numele lui Tomailî din cauză că acesta tărăgăna construcţia clădirii pentru angajaţii procuraturii. Până la urmă, PG a reziliat contractul cu Tomailî.

Pe moment, conducerea SIS e în aşteptarea dovezilor de la antreprenor care ar veni să confirme că ÎI „Tomailî Argo” deţine mijloace financiare suficiente pentru a realiza partea sa de lucrări. În caz contrar va solicita rezilierea contractului. „Dacă se va stabili că firma lui Tomailî a investit ceva în această afacere, atunci îi va fi atribuită o parte din teren”, ne mai spune sursa noastră.

Oamenii continuă să investească

Deşi nu se ştie care va fi soarta lucrărilor, antreprenorul continuă să încheie contracte cu cetăţenii în cadrul unui program numit „Prima Casă”, intens mediatizat la diverse posturi tv şi pe internet. ÎI „Tomailî Argo” le propune cetăţenilor să cumpere în rate celelalte peste 300 de locuinţe pe care s-a obligat să le construiască pe str. Grenoble 59 A. În contractele încheiate cu cetăţenii, spre deosebire de cele încheiate cu angajaţii SIS, se arată însă că apartamentele vor fi date în folosinţă în 2013. „Faptul că în contractele încheiate cu SIS figurează data limită 2011, pe când cu ceilalţi, anul 2013, confirmă că aceste contracte sunt deja ilegale”, remarcă angajaţii SIS. Prima rată pentru locuinţe solicitată de la cetăţeni constituie 2500 de euro, indiferent de suprafaţă sau etaj. După achitarea acesteia, cetăţeanul timp de 5 ani se obligă să achite câte 393 de euro pe lună. Solicitat de JURNAL, Ivan Tomailî a declarat că a încheiat contracte cu peste 200 de cetăţeni. El exclude orice posibilitate ca SIS să rezilieze contractul cu firma sa. „Ne-am asumat obligaţii faţă de peste 200 de persoane. Cei de la SIS au achitat doar pentru o jumătate din apartamente. Vânzările către cetăţeni decurg greu. Din această cauză construcţia se tărăgănează. Până acum s-au investit în lucrări peste 50 milioane de lei. Am propus mai multe variante SIS, dar de fiecare dată am primit refuz. Obligaţiile pe care ni le-am asumat conform contractului nu le vor permite însă rezilierea contractului”, a mai spus plin de încredere Tomailî, întrebat ce va fi cu cetăţenii în cazul în care SIS va rezilia contractul.

(Continuare în ediţia de marţi)

Svetlana COROBCEANU


Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty www.youtube.com/watch?v=lhmolyieNeM&feature=related

Сообщение  Rudik Пн Май 28, 2012 8:55 pm

Da Voi de covrigi...

Rudik
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Lucrarile nu vor porni in curind

Сообщение  Izea Пн Май 28, 2012 8:18 pm

Atit timp cit SIS-ul si Tomaili vor face corespondenta de ochii lumii si nu va fi inchieiat un contract oficial de reziliere constructia va stationa. Printre altele am auzit ca acest lucru este convenabil lui Tomaili, care se spala pe miini aducind invinuiri SIS-ului ca nu permite efectuarea lucrarilor. Este nevoie de creat o asociatie a investitorilor, care sa solicite evaluarea costului constructiei unor experti in domeniu. Printre altele nu trebuie sa recunoastem cifrele bagate de Vanea ca cheltuieli in suma de 80 mln lei. M-am consultati cu unii specialisti in costructii care spun ca pretul maxim a unui bloc pina la nivelul zero costa pina la 500 mii euro, iar a unui etaj pina la 55 mii euro. Astfel facind ceva calcule nici pe departe nu iesim la cifra de 80 mln lei. Iata de ce tace procuratura si celelalte organe de drept.

Izea
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Sis-ul n-are dinţi...

Сообщение  artur2 Пн Май 28, 2012 8:00 pm

Ei nu rugumă că n-au dinţi, dar sug din covrigul lui Vanea. O să-l sugă pînă o să-l înălbească... (legea nedescriminării).

artur2
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Procuratura papa covrigi de la Tomaili, iar SIS-ul pretinde a apara interesele statului

Сообщение  artur Пн Май 28, 2012 6:21 pm

[justify]Prin prezenta solicit respectuos să dispuneţi organelor competente de a
se implica in elucidarea unor acţiuni ilegale legate de incheierea in
toamna anului 2008 a contractului de construcţie a spaţiilor locative
intre conducerea Serviciului de Informaţii şi Securitate al RM şi
Intreprinderea Individuală „Tomali Argo”.
Negocierile şi semnarea
contractului dat au fost lipsite de transparenţă, iar clauzele stipulate
sunt defavorabile şi prejudicioase pentru SIS şi cei 180 colaboratori
ce au investit capital considerabil. In urma inţelegerilor dintre
conducerea antreprenorului şi directorul-adjunct al SIS, la acel moment,
Alexandru Luncari jocolor
, I.I. „Tomaili Argo” ii revin 370 apartamente din totalul de 550,
precum şi drepturile de proprietate asupra spaţiilor comerciale,
parcărilor auto şi subsolurilor.
In calitate de persoană desemnată
pentru identificarea celui mai convenabil antreprenor, A. Luncari nu a
recurs la anunţarea unui tender, a trecut cu vederea reputaţia reală,
lipsa de experienţă, precum şi existenţa mijloacelor financiare
suficiente unui asemenea proiect, pentru ce a fost „mulţumit” (mituit)
cu un apartament in valoare de circa 80 mii euro. Apartamentul
respectiv, nr. 61, amplasat pe adresa N. Sulac 4, casă
construită şi gestionată de I.I. „Tomaili Argo”, cu suprafaţa de 116 m?,
inregistrat pe numele soţiei sale, Maria Luncari. Suplimentar, Alexandru Luncari a devenit posesorul altui apartament cu 2 odăi din str. I. Dumeniuc 4 şi unui autoturism de lux de model „Toyota Camry” in urma acestei afaceri.
De pe urma acestui proiect a tras foloase şi ex-directorul SIS Artur Reşetnicov jocolor
, care de asemenea a favorizat incheierea contractului prejudicios cu
I.I. „Tomaili Argo”, beneficiind de un bonus de 500 mii euro (mită),
mijloace investite in construcţia imobilului de 212,7 m? de pe str. Drumul Viilor 22, care este inregistrat pe numele soacrei acestuia, Ludmila Daţco.
Lotul a fost procurat, iar construcţia efectuată şi finalizată in anul
2009. Acest caz a fost mediatizat in mass-media republicană.
In
conformitate cu CPP şi CP ale RM, rog examinarea circumstanţelor şi
acţiunilor expuse a ex-directorilor SIS Alexandru Luncari şi Artur
Reşetnicov, care cad sub incidenţa articolelor 324, 327 CP al RM, precum
şi acţiunile directorului I.I. „Tomaili Argo” Ivan Tomaili, in baza
art. 334 CP al RM.
De asemenea, rog să dispuneţi
investigarea activităţii dubioase a I.I. „Tomaili Argo”, proiectele
căreia se reduc la escrocherii de proprorţii şi implicarea instituţiilor
de stat (SIS, Procuratura Generală) in scheme frauduloase. Cele
descrise sunt evidente la verificarea declaraţiilor pe venit şi a
imobilelor obţinute in perioada respectivă de nominalizaţi, precum şi in
documentele deţinute de SIS pe cazul dat.

Oare de ce condicerea SIS-ul nu actioneaza, probabil ruguma si ea din covrigii lui Vanea.

artur
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Natalia Gherman, Igor Corman şi Artur Reşetnicov vin diseară la Fabrika

Сообщение  moldovan Пн Май 28, 2012 4:37 pm

Natalia Gherman, Igor Corman şi Artur Reşetnicov vin diseară la Fabrika.

Articol de PUBLIKA.MD, publicat in data de 28-05-2012, ora 15:29

Emisiunea poate fi urmărită la Publika TV şi în direct, pe publika.md, începând cu ora 21:30.

Poate ne folosim de moment sunam in direct sau scrim niste sms privind problema Casa Ta, si contractul cu Tomai Argo???

moldovan

Сообщения : 27
Дата регистрации : 2012-03-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Пн Май 28, 2012 11:12 am

am privit un interviu cu d-ul Ghimpu,dumnealui spunea ca in acest loc unde T.Strisca trebuie construit un monument dedicat unor ostasi,el spunea ca va ridica intrebarea la Guvern si Parlament,dar n-am auzit nimic de atunci,cred ca Tomaili si Resetnicov l-a calmat printr-un mod pe Ghimpu...

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  ma6ingan-71 Вс Май 27, 2012 10:42 pm

Admin пишет:Rezultatul intilnirei ...
1. Formam un grup care o sa ne prezinte la toate instantile.
2. Angajam un jurist care sa ne ajute la completarea documentelor .
3. Scrim petitii la toate organele de stat, privind problema aparuta.
4. Intilnirea urmatoare e pe data de 29/05/2012 la gara feroviara linga monumentul de piatra, obligatoriu sa aveti copia contractului si buletinul.




Prin prezenta, Vă comunicam că suntem un grup de persoane, care am nimerit în capcana proiectului "Casa ta" (complexul locativ de pe strada Tudor Strişca 19/1, 19/2, 19/3, 19/4, 19/5) de la compania II "Tomaili Argo".
În proiect este implicat şi Serviciu de Informaţii şi Securitate, care la rândul lor au investit peste 27 de milioane de lei în proiectul sus numit.
Contractul privind construcţia complexului locativ de pe strada Tudor Strişca încheiat între II "Tomaili Argo" şi SIS a expirat în octombrie 2011, fără a fi prelungit. Din acest motiv SIS a blocat orice lucrări de construcţie la complexul locativ sus numit.
Din acest motiv ne temem sa nu rămânem şi fără bani şi fără apartamente. Din câte cunoaştem, colaboratorii de la SIS (peste 150 de persoane) nu pot face nimic pentru aşi întoarce banii sau să asigure continuarea lucrărilor. La fel, în situaţia data sunt şi peste 160 de persoane fizice care au investit peste 25 de milioane de lei în aceasta construcţie. Compania II „Tomaili Argo” aproape de un an tărăgănează lucrările.
Din cele expuse mai sus, cerem audienţă la D-nul Filat, precum şi începerea unei proceduri de analiză a activităţii Companiei II "Tomaili Argo" în ceea ce priveşte construcţia complexului locativ de pe strada Tudor Strişca.
можно отправить письмо и г-ну Гимпу

ma6ingan-71

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-19

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty tttg

Сообщение  ma6ingan-71 Вс Май 27, 2012 10:29 pm

Cool

ma6ingan-71

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-19

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Mail

Сообщение  Admin Вс Май 27, 2012 6:47 pm


Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Ultimul -nu e mailu lui admin

Сообщение  Cazac Вс Май 27, 2012 4:50 pm

[b]Paremise ultimul nu e mailul lui admin... Fitzi atentzi cui si ce trimitetzi ...

Cazac
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty alex_md_md@mail.ru

Сообщение  Admen Вс Май 27, 2012 3:29 pm


Admen
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Deveatka90 Сб Май 26, 2012 10:54 pm

Admin, какой у вас e-mail ?вышлю сведения с кадастры .На собрании был мой муж , с вами говорил.

Deveatka90

Сообщения : 5
Дата регистрации : 2012-05-17

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Şi iar

Сообщение  Paty Пт Май 25, 2012 1:17 pm

Şi apoi se poate de organizat o conferinţă de presă pentru a ne auzi conducerea ţării sau mitinguri de protest pînă nu va fi soluţionată problema. Capul sus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paty
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Pentru Valet

Сообщение  Paty Пт Май 25, 2012 12:02 pm

Aici nu e un caz orisicare! E implicata foarte multa lume! nu-s 20-30 de oameni ci 300! Si nu sintem 10 ani in urma cind nu era calculator si telefon mobil la fiecare in casa ca sa putem sa ne informam! Asa ca nu lasati miinile in jos! Fiecare face ce poate si se implica la maximum, poate implica rude sau cunoscuti care pot fi de ajutor( juristi sau jurnalisti).

Paty
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Pentru Valet

Сообщение  Paty Пт Май 25, 2012 11:53 am

Valet , nu descuraja , te rog. ca totul se rezolva! Nu propaga ideea ca toti netrebnicii si sarlatanii trebuie sa se imbogateasca pe seama oamenilor simpli muncitori care nu au unde locui. stiu cazuri care s-au rezolvat pozitiv. si cred sincer ca si cazul nostru e unul din ele. doar sa nu stam cu bratele incrucisate! treb de actionat cit mai rapid. Sa fim uniti!

Paty
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty audienţă la D-nul Filat

Сообщение  valet Пт Май 25, 2012 11:33 am

Din cate stiu, actuamlmente in Chisinau sunt mai multe grupe de oameni care au investit in proiecte imobiliare, dar constructiile fie ca stationeaza sau se lucreaza destul de anevoios. Astfel, mai multe grupuri sunt interesante sa ajunga in audienta la primul - ministru, Vladimir Filat, insa putin ajung pana acolo, dar si mai putin se rezolva ceva...

valet
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Siska

Сообщение  Adolf Пт Май 25, 2012 11:15 am

SIS-ul a investit 42 mln

Adolf
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Scrisoarea spre guvern ... daca aveti ceva de adaugati ...scrieti.

Сообщение  Admin Пт Май 25, 2012 10:50 am

Rezultatul intilnirei ...
1. Formam un grup care o sa ne prezinte la toate instantile.
2. Angajam un jurist care sa ne ajute la completarea documentelor .
3. Scrim petitii la toate organele de stat, privind problema aparuta.
4. Intilnirea urmatoare e pe data de 29/05/2012 la gara feroviara linga monumentul de piatra, obligatoriu sa aveti copia contractului si buletinul.




Prin prezenta, Vă comunicam că suntem un grup de persoane, care am nimerit în capcana proiectului "Casa ta" (complexul locativ de pe strada Tudor Strişca 19/1, 19/2, 19/3, 19/4, 19/5) de la compania II "Tomaili Argo".
În proiect este implicat şi Serviciu de Informaţii şi Securitate, care la rândul lor au investit peste 27 de milioane de lei în proiectul sus numit.
Contractul privind construcţia complexului locativ de pe strada Tudor Strişca încheiat între II "Tomaili Argo" şi SIS a expirat în octombrie 2011, fără a fi prelungit. Din acest motiv SIS a blocat orice lucrări de construcţie la complexul locativ sus numit.
Din acest motiv ne temem sa nu rămânem şi fără bani şi fără apartamente. Din câte cunoaştem, colaboratorii de la SIS (peste 150 de persoane) nu pot face nimic pentru aşi întoarce banii sau să asigure continuarea lucrărilor. La fel, în situaţia data sunt şi peste 160 de persoane fizice care au investit peste 25 de milioane de lei în aceasta construcţie. Compania II „Tomaili Argo” aproape de un an tărăgănează lucrările.
Din cele expuse mai sus, cerem audienţă la D-nul Filat, precum şi începerea unei proceduri de analiză a activităţii Companiei II "Tomaili Argo" în ceea ce priveşte construcţia complexului locativ de pe strada Tudor Strişca.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Nu va lasati amagiti!!!

Сообщение  GlorI Пт Май 25, 2012 10:19 am

Oameni buni, nu va lasati amagiti de Argo! Avem contract din 2010 cu ei. Sintem pe loc si am avut de multe ori ocazia sa trecem sa vorbim cu managerii lor. De fiecare data noi minciuni. noua ne-au spus ca doar 5 apartamente nu-s vindute din blocul "nostru", ca tot e bine si ei ar construi daca nu le-ar pune bete in roate conducerea. de curind am aflat ca-s vindute doar 40%. Asa ca daca doriti sa va lasati amagiti si sa ramineti fara bani, poftim, mai ascultati ce va spune Tomaili.

GlorI
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  pepi Пт Май 25, 2012 9:57 am

eu nu inteleg ,de ce cei de la SIS nu actioneaza???De ce asteapta?Doar si ei au virit bani in acest proiect....Ori se tem de ceva,nu inteleg nimic?!

pepi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty O nimica toată

Сообщение  Stup Пт Май 25, 2012 9:39 am

Unica problemă este că Vanea a furat zeci de milioane din acest proiect şi i-a investit în alte proiecte de-a sale din str. Melestiu (vizavi de MollDova) şi or. Criuleni. Iar el s-a deprins să fraierească clienţii de bani, căci pînă la moment nu a întîmpinat o forţă în calea sa, care să-l stopeze sau să-i creieze probleme. De aceea Vanea încearcă şi la moment să ducă clienţii prin diverse modalităţi în eroare pentru a întinde timpul. El se găteşte de faliment, iar clienţii vor rămînea fără parale. La moment el poate fi tras la răspundere în calitate de persoană fizică, iar după reorganizare va da faliment în calitate de persoană juridică. El de mult a dat faliment, însă cei de la SIS i-au scos schinul din cur.

Stup
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Pentru Olesea

Сообщение  Stup Пт Май 25, 2012 8:37 am

Pînă cînd nu achitaţi paralele, dar cînd, cum şi cu cine va fi încheat noul contract vom vedea mai tîrziu. Pînă cînd numic nu este bun. Tare mă tem să n-o pişte din ţară Vaniuşa.

Stup
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty RE: Admin

Сообщение  Nume Пт Май 25, 2012 2:24 am

Oamenii cred ceea ce vor sa creada. Succes!

Nume
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Новый договор?!!!

Сообщение  Olesea Чт Май 24, 2012 10:40 pm

Подскажите, каким образом будет перезаключаться договор? Я в Москве работаю и раньше июля не приеду... Как они пуступят Neutral ...?

Olesea

Сообщения : 2
Дата регистрации : 2012-05-17

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Чт Май 24, 2012 8:55 pm

azi a fost sora mea la oficiu si tot aceleasi foi i-a dat ca si lui Admin,Tomaili a spus ca el a trimis la toti scrisori acasa sa ne previna cu schimbarea firmei,cind vor transfera toate necesare firmei ALSTCONSTRUCT,atunci vom veni si vom incheia iarasi un contract aditional...Eu sint peste hotare si nu pot veni mi-i in plan sa vin peste o sapt.sa intru personal,fiindca sor'mea nu-i la curent cu toate...

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty была встреча у вокзала?

Сообщение  ????? Чт Май 24, 2012 7:54 pm

К сожалению не смог подойти на встречу сегодня...напишите пожалуйста, что то решили? есть может какие новости? спасибо за ранее и да поможет нам бог!!

?????
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Admin Чт Май 24, 2012 3:52 pm

Nume пишет:Actele astea au fost facute ca sa-si acopere fundul Tomaili. Conform acestor documente este clar ca de azi inainte toate obligatiile fata de voi le va avea Alstconstruct. Dar problema este ca nu se stie daca aceasta firma "traieste". Maine va veti adresa la compania asta si ei vor spune ca aud prima data despre asa ceva, dar Tomaili Argo nu va mai exista. Este schema evreiasca. Nu va ingrijoreaza faptul ca personalul firmei Alstconstruct nu stie nimic??? Sa fi fost asta adevarat,este in interesul lor sa va confirme si sa va linisteasca, pentru ca de azi inainte sunteti clientii lor si nu a lui Tamaili. Totul este facut cu cap. Ei nu numai ca intind timpul, dar isi fac cale de plecare. Nu va lasati dusi in eroare.

Domnule ati inteles gresit .. si nu ati citit atent documentele ...
Constructiea urmeaza sa fie predata ..... si atit ... dar este o problema ... : companiea II "Tomaili ARGO " si AlsConstruct ... nu are nici un contract prealabil .. in privinta modalitatii de transmitere ... dupa cite cunosc .. sunt numai discutii fara ceva documente .... asha ca nu va grabiti sa sunati la companiea AlsConstruct ... Sunati la II "Tomaili Argo" si cereti explicatii.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty schema evreiasca

Сообщение  Nume Чт Май 24, 2012 12:23 am

Actele astea au fost facute ca sa-si acopere fundul Tomaili. Conform acestor documente este clar ca de azi inainte toate obligatiile fata de voi le va avea Alstconstruct. Dar problema este ca nu se stie daca aceasta firma "traieste". Maine va veti adresa la compania asta si ei vor spune ca aud prima data despre asa ceva, dar Tomaili Argo nu va mai exista. Este schema evreiasca. Nu va ingrijoreaza faptul ca personalul firmei Alstconstruct nu stie nimic??? Sa fi fost asta adevarat,este in interesul lor sa va confirme si sa va linisteasca, pentru ca de azi inainte sunteti clientii lor si nu a lui Tamaili. Totul este facut cu cap. Ei nu numai ca intind timpul, dar isi fac cale de plecare. Nu va lasati dusi in eroare.

Nume
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 12 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Ср Май 23, 2012 5:34 pm

Admin a scris pe DOM-ARGO,ca intilnirea va avea loc joi pe 24.05.2012 la ora 18.00

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Страница 12 из 20 Предыдущий  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 16 ... 20  Следующий

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения