DOM-ARGO
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

+21
alionavalentin
Sera
Ghenadie
olegp33
Argo
gicu
аньчуда
ma6ingan-71
moldovan
Olesea
AlinaSamoila
Deveatka90
Iurie
springviola
Ina
Indartusa
Ivan
Grisa
Andrei
Nicolae
Admin
Участников: 25

Страница 13 из 20 Предыдущий  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Следующий

Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Admin Чт Июн 02, 2011 10:25 am

Первое сообщение в теме :

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea , punem foto pe forum .


Последний раз редактировалось: Admin (Чт Июн 02, 2011 10:45 am), всего редактировалось 3 раз(а)

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз


Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty la gara ora.

Сообщение  smail Ср Май 23, 2012 4:56 pm

hai sa decidem esim azi la gara la ora 18:00 sau mine joi cine shi ce spune trebuie de rezolvat cumva aceasta problema ...

smail
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Ar fi bine de transmis

Сообщение  papi Ср Май 23, 2012 12:43 pm

Alstconstruct este firma care pina acum a efectuat constructia blocului de pe str. Grenoble.
Tomail este intermediar. Citi bani a transferat la firma de constructie, atita aceasta a construit.
Daca s-ar face transferul obiectului catre firma Alstconstruct, atunci am transfera banii direct la firma si aceasta ar finisa cu siguranta obiectul. Dupa cum am inteles firma Alstconstruct va construi in dependenta de citi bani vor fi achitati de locatari, adica vor fi investitii directe in constructia de pe str. Grenoble si nu alta. Achitarile vor fi efectuate in dependenta de volumul de constructie efectuat. Achitarile si lucrarile se vor face dupa un plan. Urmatoarea rata de achitare - doar dupa finisarea a careva lucrari. Totodata, plata va fi impartita pe perioada cit se construieste. La finisarea constructie toti trebuie sa aiba achitati 100%. Firma spune ca daca preia obiectul in 2 ani casa va fi data in exploatare.

papi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Ср Май 23, 2012 9:40 am

ar tb de sunat si pe cei de la SIS de intrebat despre aceasta companie...ALS sau ALST,pe internet nu gasesc nici una nici alta....

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Alsconstruct - SIS Alstconstruct - Argo

Сообщение  Cazac Ср Май 23, 2012 9:13 am

Nu stiu daca ati atras atentia, dar dupa parerea mea e important, ca aceasta companie are nume diferite in foile atasate de Admin.
Nu mult difera - doar o singura litera(si anume - t). Dar aceasta singura litera, poate avea semnificatie mare...

Cazac
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Însemnătate

Сообщение  Murgu Вт Май 22, 2012 9:40 pm

Pielea de la puţulică are o însemnătate mare!, dar care-i rolul SIS-lui în ţara aceasta... sau n-are însemnătate? După cele întîmplate se poate afirma sigur că pur şi simplu sunt o gaşcă de IMPOTENŢI, care nu pot duce o mireasă (Vanea) la pat.

Murgu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Ginduri

Сообщение  Admin Вт Май 22, 2012 7:27 pm

Dar cu scrisorile acestea sunt ceva probleme :
1. Nu este nici un acord intre companea alsconstruct si tomaili argo.
2. Intre SIS si alsconstruct la fel nu este nici un acord iscalit ... cel putin din cite stiu eu.
3. Dupa text vedem ca Tomaili Argo .... a dat si numarul de contact ... neavind nici un acord cu companiea respectiva (Alsconstruct)
4. In scrisorile postate mai sus ... nu este stampila companiei AlsConstruct ce dovedeste ca companiea nu este la curent.

Dupa parerea mea este un pic dezinformare ...

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Вт Май 22, 2012 6:24 pm

dar anexele afisate mai sus de Admin cum credeti ce efect au?Doar este o anexa din partea SIS si alta de la TOMAILI si ALSTCONSTRUCT,poate doamna ceea e ca si secretara lui Tomaili de la receptie,ea nu stie nimica niciodata.... Rolling Eyes

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  AlinaSamoila Вт Май 22, 2012 5:55 pm

Oameni buni, cei zic cei de la SIS? aici pe forum sunt colaboratori de la SIS?

AlinaSamoila

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-15

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Mda

Сообщение  Lavanda Вт Май 22, 2012 5:45 pm

Păcat că pleacă din viaţă aşa personalităţi vestite ca Maria Bieşu şi rămînem cu astfel de personalităţi ca Vanea Tomailî!!! Dumnezei să o ierte.

Lavanda
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Reţineţi

Сообщение  Nostrdam Вт Май 22, 2012 5:30 pm

O nouă înşelăciune a lui Vanea pentru a calma spiretele investorilor săi şi a întinde timpul ca în cazul altor obiecte. În acest moment el îşi reorganizează întreprinderea individuală în SRL pentru a o falimenta.
Juridic, Tomailî nu poate transmite construcţia altei firme. Pentru aceasta el trebuie să rezilieze contractul cu SIS şi să transmită obiectul acestora. SIS va lua decizia cine va construi în continuare. Dar este vorba de banii investiţi, pe care Vanea jumătate i-a furat şi nu-s investiţi în construcţie. Nimeni n-o să preia obiectul din 3-4 etaje cu datorii ca pentru 10-11 etaje.
Nimeni nu Vă puneţi întrebarea de ce de acum este vara, dar obiectul nu este transmis altei firme?, fiindcă nimeni n-o să preia obiectul cu suma evaluată de Vanea.
SRL "Alştconstruct" este o firmă de construcţie. Investorii plătesc ei construiesc, dar pînă a ajunge la această etapă trebuie de clarificat cu şarlatanul de Tomailî. Şi cu cît Vom întinde timpul, cu atît se va tărăgăna construcţia. Trebuie de adresat la Procuratură pentru a se lămuri cu Vanea sau la conducerea ţării să nu păţim ca investorii lui Plugaru. Cu toate că am o presimţire că am rămas deja fără bani.
Cine mai achită, nu fiţi proşti şi nu achitaţi pînă nu clarificăm situaţia şi nu Vă speriaţi de cerinţele contractului, în primul rînd Vanea nu-şi îndeplineşte obligaţiunile. De ce dacă achităm Vanea nu construieşte? Ce spun ce-i de la SIS sau lor li este indiferent de banii investiţi.
În ce priveşte cei de la "Alştconstruct", ei mi-au spus că nu cunoaşte nimic şi nu a fost încheat nici un contract de transmitere. De aici şi rezultă că Vanea ca totdeauna ne înşeală. Trebuie de întreprins măsuri urgente că vin ploile de toamnă.
Una sunt ferm şi ştiu că Vanea n-o să contruiască acest obiect. Unde se uită SIS-ul, Procuratura, CCCEC-ul, MAI-ul şi conducerea ţării.
Nu fiţi naivi şi nu credeţi pe cei de la ARGO. Încă nu V-aţi învăţat minte? Uitaţi-Vă la celelalte obiecte a lui Tomailî. Găsiţi unul fără probleme. Mulţi o să rămînă fără bani, să nu ziceţi că n-am prezis. Cine li este indiferent de parale, sau le-ţi furat ca Tomailî, achitaţi, căci degeaba au venit degeaba se vor duce. Iar cine face banul prin sudoare, nu fiţi proşti.

Nostrdam
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Informatie despre firma

Сообщение  Na LI Вт Май 22, 2012 3:34 pm

Am aflat ca SRL "Alştconstruct" alaturi de alti 5 agenţi economici a participat la liciaţia pentru construcţia bunurilor imobile în strada Nicolae Testemiţanu, 27, municipiul Chisinau. Tenderul a fost castigat de către SRL “Dansincons”, directorul caruia este Iurie Dîrda, consilier municipal.
De asemenea la 11.07.2008 Fundaţia Filantropică Internaţională a Invalizilor şi Î.I. "Tomailî Argo" au initiat constructia unui complex locativ cu parcare auto subterană
pe strada Mitropolit Varlaam...si aici cel mai interesant in calitate de antreprenor a figurat "Alştconstruct" SRL, str. Mesager, 3/3 administrata de catre Gavriliuc Igor si Melnic Grigore...


Na LI
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  AlinaSamoila Вт Май 22, 2012 3:19 pm

eu tot am sunat si tot o doamna a raspuns, avea o voce foarte inceata si speriata. Aici e clar ca buna ziua ca ceva nu e curat. Niciodata nu am auzi de firma asta, si cum poate fi predat un obiect atit de mare ca volum unei companii despre care nimeni nu stie nimic?

AlinaSamoila

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-15

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Compania noua

Сообщение  moldovan Вт Май 22, 2012 2:53 pm

Incercati si sunati la telefonul indicat de la compania noua. Raspunde o doamna parca incet parca nici nu stiu cum sa spun speriata, am vrut sa aflu ceva info despre compania lor , nu prea a dat info nimic dar si despre predarea catre firma lor a spus ca ei nu stiu nu este iscalit nimic si inca nu se stie daca se apuca. Deci nu stiu ce sa spun mai asteptam sau ne ducem impreuna la Argo iarasio sa vedem ce si cum.

moldovan

Сообщения : 27
Дата регистрации : 2012-03-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  AlinaSamoila Вт Май 22, 2012 2:53 pm

SRL Alșconstruct? ce firma mai este si asta? aici ceva sigur nu e ok, de ce nu a fost predata constructia unei firme mai mult cunoscute??

cind e adunare?

AlinaSamoila

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-15

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Вт Май 22, 2012 2:46 pm

am gasit si eu,dar vad ca nimic concret,adica nu se spune nimic despre aceasta companie...Ce-a construit,daca activeaza acuma,nimic...Sa nu fie asa ca se inteleg numai directorii intre ei,ca si intre Resetnicov si Tomaili Shocked

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Despre firma noua

Сообщение  moldovan Вт Май 22, 2012 1:56 pm

Intradevar daca cauti pe net iti da numai variante din romania ploiesti, dar daca mai adaugam si cuvintul moldova sau chisinau am gasit ceva pe site-ul Curtii supreme de justitie :
http://www.csj.md/admin/public/uploads/dosarul%20nr.2re-379-2010%20SRL%20Alstconstruct%20vs%20SRL%20Ghelidor.pdf

moldovan

Сообщения : 27
Дата регистрации : 2012-03-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Вт Май 22, 2012 1:10 pm

nici eu nu gasesc,ma uit ca este asa firma numai ca in Romania...

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Multumim

Сообщение  moldovan Вт Май 22, 2012 12:50 pm

Multumim pentru info. Speram sa fie spre bine. Dar trebuie de vazut ce este si cu firma asta?
Nu gasesc nimic despre ea pe internet. Cine afla ceva info despre compania noua va rog sa plasati sau ceva adresa pe internet. Mersi.

moldovan

Сообщения : 27
Дата регистрации : 2012-03-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Вт Май 22, 2012 12:20 pm

multumim Admine sunny ,ne-am mai usurat oleaca sufleteste Smile

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty CÎND???????

Сообщение  Cuzea Вт Май 22, 2012 11:19 am

Cînd fa fi finisată procedura de transmitere că vine iarna. Ei transmit de trei luni. Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Cînd? Este un termen sau întindere de rezină la piloţi? bounce Suma, termen, perspective....

Cuzea
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Informatie

Сообщение  Admin Вт Май 22, 2012 10:41 am

Asta ceea ce da companiea Tomaili argo
Dar cu scrisorile acestea sunt ceva probleme :
1. Nu este nici un acord intre companea alsconstruct si tomaili argo.
2. Intre SIS si alsconstruct la fel nu este nici un acord iscalit ... cel putin din cite stiu eu.
3. Dupa text vedem ca Tomaili Argo .... a dat si numarul de contact ... neavind nici un acord cu companiea respectiva (Alsconstruct)

Dupa parerea mea este un pic dezinformare ...


Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Dsc_0210
Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Dsc_0211


Последний раз редактировалось: Admin (Вт Май 22, 2012 7:27 pm), всего редактировалось 2 раз(а)

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  pepe Вс Май 20, 2012 11:24 pm

de la care inceput se stia,decind a incheiat SIS contractul2008 sau sau noi!?Eu m-am hotarit sa inchei acest contract bazindu-ma ca SIS este la baza,n-am stiut insa cind au incheiat SIS si Tomaili acest contract...Sa fi stiut nici nu ma legam cu ei...Acuma nu stiu ce va mai fi...Acest Tomaili nu mai are frica de nimic ,am impresia.....

pepe
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty se stia de la inceput

Сообщение  anonymus Вс Май 20, 2012 12:39 am

eu il cunosc personal pe Ion Tamaili, este un escroc. De la inceputul proiectului toti prietenii lui s-au adresat la el ca sa cumpere apartamente, el de atunci le-a zis ca casele nu se vor construi. El de atunci stia asta. Macar atata soveste a avut ca sa nu-si minta prietenii. Nu vreau sa va dezamagesc, dar este MMM numarul doi si sincer, imi pare rau pt voi. Daca vreti ceva sa faceti, faceti acum, pana puteti scoate ceva din el, pe urma va fi tarziu. Eu stiu ca el isi schimba Range Rover la fiecare jumatate de an si toti apropiatii lui colaboratori au masini scumpe cumparate din banii vostri. Apropos, atelierul de reparatie de caroserie a masinilor de pe scorostnaia este a lui (pe clumba din mijloc) impreuna cu spalatoria.

anonymus
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty OPRITI TOTI ACHITAREA!!!!!!!!!!!!

Сообщение  NINZEA Сб Май 19, 2012 6:17 pm

OPRITI URGENT ACHITAREA! De acord cu Vanea, ca ar trebui de organizat o conferinta de presa. Aceasta tot ar avea efectul ei asupra platii si mobilizarii contractantilor! bounce Daca ve-ti plati ve-ti primi elephant

NINZEA
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty VANEAPIDAR

Сообщение  VANEA Сб Май 19, 2012 6:14 pm

Eu pe magarusulista de Tomaili nici nu l-asi intreba referitor la constructie, de la el numai putoare din gura!Intilirile sunt bune, insa asta e putin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Propun sa iesim direct la Chirtoaca si Filat, la ambii!De solicitat din partea Guvernului si Primariri rezolvarea problemei!Apoi de organizat o conferinta de presa la Infotag sau Info prim Neo, informatia automat va fi plasata pe siteul agenda.md si jurnalistii se vor sesiza mai ales stiind ca este implicat SIS si Argo! La conferinta de dat citire unei Rezolutii din partea contractantilor adresata Guvernului si Primairiei! Ulterior vom vorbi despre un miting al contractantilot! Cred ca acesti pasi concreti va impulsiona pe toti sa actionaze! Dupa cite am citit, am inteles ca pe pidaru de Tomaili Vaniusa il asteapta inchisoarea, dar luind in consideratie "impartialitatea" judecatorilor si procuorilor trebuie putin de ajutat, de dat o conotatie publica! cheers

VANEA
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Deveatka90 Сб Май 19, 2012 4:46 pm

у меня расчетный день 21 , не знаю что делать платить или нет

Deveatka90

Сообщения : 5
Дата регистрации : 2012-05-17

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Deveatka90 Сб Май 19, 2012 4:43 pm

Поэтому проекту , Casa ta ,11 юристов наложили арест , сведения из кадастры , у меня все скопировано на флэшку , в среду принесу эти материалы на встречу .Поэтому не могу понять как они могут стройку передать другой фирме . Не понятно из-за чего эти аресты, так как у фирмы нет займов в банках Question Question Question много вопросов ............

Deveatka90

Сообщения : 5
Дата регистрации : 2012-05-17

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Sechestru 100%

Сообщение  GlorI Сб Май 19, 2012 3:24 pm

De cine e pus sub sechestru , nu stiu, din pacate nu am intrebat. dar e 100% asa.detalii nu stiu. de luni ma voi interesa mai concret.

GlorI
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Informatie

Сообщение  Admin Сб Май 19, 2012 2:54 pm

1. Pentru a finisa constructia este nevoe de cel putin 24 de luni asta in mediu... asha ca nu va faceti iluzii.
2. Cine e jurist si e implicat in proiect sau are cunscuti juristi va rog sa ma contacteze la numarul 079425423.
3. Cine are cunoscuti pe la mass media va rog sa ma contactati 079425423.

Trebue sa ne prigatim pentru actiuni concrete.


Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  pepe Сб Май 19, 2012 12:10 am

si eu nu cred in spusele Cristei...Tomaili din martie tot amina si amina,daca constructia incepe in iunie,atunci de ce spune sa nu achitam Question

pepe
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty www.youtube.com/watch?v=lhmolyieNeM&feature=related

Сообщение  Cristea Пт Май 18, 2012 11:46 pm


Cristea
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Pentru Cristea

Сообщение  Pulea Пт Май 18, 2012 11:42 pm

Pînă la finele anului 2013 au mai rămas 19 luni, iar Vanea a promis că va finisa construcţia. El în 3,5 ani a construit o criste, iar pînă la sfîrşitul anului 2013 va construi două criste. Fiţi mai reali în expuneri şi nu ascultaţi abiraţiile lui şarlatanul de Tomailî. Pînă nu va fi o firmă, condiţii reale şi sănătoase pentru reluarea construcţiilor, Tomailî nu va începe construcţia. Nu se va permite să se repete soarta celorlalte construcţii fără viitor a lui Vanea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fiţi mai atenţi în expuneri.... Îndeosebi cristea de la argo.

Pulea
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty am discutat cu Ivan

Сообщение  cristea Пт Май 18, 2012 9:55 pm

Am fost azi la ARGO si Ivan a spus ca constructia va incepe in luna iunie,ca se va da in exploatare in 2013 dupa cum e scris in contract,sa retinut constructia din cauza lui SIS care nu a achitat nici un ban dar vor case,argo de aceea a si stopat constructia,SIS a decis sa colaboreze cu alta companie cu care va incheea contract saptamina viitoare,,Ivan singur a spus ca sa nu achitam nimica pina nu vor incepe constructia,eu cred ca in scurt timp vom avea noutati bune!

cristea
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty adunare

Сообщение  dedusa Пт Май 18, 2012 8:56 pm

imi pare foarte rau da joi nu o sa pot veni,d-l Admin poate totusi miercuri,chiar vreau sa fiu prezenta.

dedusa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Intilnire

Сообщение  Admin Пт Май 18, 2012 4:37 pm

Joi pe data de 24/05/2012 ne intilnim la gara feroviara la orele 18.00

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty cine va construi mai departe?

Сообщение  AlinaSamoila Пт Май 18, 2012 2:28 pm

inainte de a fi deacord sa ne mutam la o alta companie de constructie, trebuie sa deschidem bine ochii, sa vedem daca nu e o inselaciune si asta, trebuie de verificat daca nu e sechestrat nimic, trebuie de verificat cine ne va duce proiectul pina la capat. Apropo stie cineva ce firma va construi mai departe?

AlinaSamoila

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-15

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Sechestru

Сообщение  Cazac Пт Май 18, 2012 1:33 pm

Imi e interesant cum ar putea fi pus obiectul sub sechestru ?
Pamantul e al SIS-ului, si din cate cunost eu, banca nu da imprumut la case ce stau pe pamant strain.
Glori, se poate mai multe detalii referitor la acest caz ?

Cazac
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  pepe Пт Май 18, 2012 1:04 pm

daca e pusa in sechestru,inseamna ca alta companie nu poate relua constructia Sad De-as intoarce timpul,sa nu ma fi legat cu firma asta...n-am stiut ce sta la spatele acestei firme... Question Exclamation

pepe
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Obiectul sub sechestru?

Сообщение  moldovan Пт Май 18, 2012 12:46 pm

Vad ca ati spus ca aveti info de la cadastru ca obiectul e sub sechestru?
Da s-a spus cine a pus sechestru?
Sa nu fie ca si cu alte blocuri...

moldovan

Сообщения : 27
Дата регистрации : 2012-03-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Obiectul e sub sechestru!

Сообщение  GlorI Пт Май 18, 2012 12:00 pm

Obiectul e sub sechestru!Dimineata am fost la cadastru si m-am interesat.

GlorI
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty SA REACTIONAM

Сообщение  dedusa Пт Май 18, 2012 11:14 am

Oameni buni haideti sa reactionam sa fim mai activi....sa ne intilnim miercuri la 17.45 sa discutam sa vedem ce facem,sa nu asteptam ca cineva sa ne rezolve situatia,sau va este indiferent de banii bagati in acest proect(Casa ta),constructia nu merge,eu locuesc nu departe si totul sta pe loc,da cum spunea cineva zilele trecute au schimbat directia macaralei si atit in rest mort.Sa intrebam paznicii?Ce pot sti paznicii (subalternii )despre ce se invirteste sus,ei pot spune de miscarea de pe santier sau ceea ce vrem noi sa auzim si atit.Haideti sa ne intilnim cu totii sa vedem unde ne putem adresa si ce e de facut sau (achitam in liniste mai departe asa cum se si face si stam linistiti ca ceilalti o sa rezolve ceva ca nu sint numai eu)sa nu gindim asa dar sa REACTIONAM.

dedusa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Trebuie de intilnit

Сообщение  moldovan Пт Май 18, 2012 10:59 am

De acord cu Alex, ne intilnim miercuri la ora care a propus nu mai trebuie de cautat alte variante si de dorit sa fim cit mai multi sa vedem cum hotarim intrebarea data, si detaliile referitor la ce comapanie si cit de sigura este si ea!!!

moldovan

Сообщения : 27
Дата регистрации : 2012-03-31

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Implicare

Сообщение  Iurie Пт Май 18, 2012 12:35 am

Este bine ca Alex se intereseaza de aceste problemele, dar ar fi bine ca fiecare din noi sa-si aduca aportul, in masura posibilitatilor.
Eu cred am sa pot veni miercuri si sa discutam noile detalii, dar nici joi nu-i problema. Important sa n-o intindem prea mult

Iurie

Сообщения : 15
Дата регистрации : 2012-05-11

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  pepe Чт Май 17, 2012 11:39 pm

dar cu plata pe luna aceasta cum ramine?Nu s-a anuntat compania care va relua constructia?Admin,cred ca ar fi bine sa te ocupi cu toate intrebarile...tu esti deacuma la curent cu toate...

pepe
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Охранник что рассказывает?

Сообщение  Olesea Чт Май 17, 2012 10:32 pm

Добрый вечер! Кто был на объекте, охрана что рассказывает? Зимой, один из охранников сказал, что 3-й корпус закупил МВД...! Кто местный, может туда сходить узнать...

Olesea

Сообщения : 2
Дата регистрации : 2012-05-17

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty adunare

Сообщение  dedusa Чт Май 17, 2012 9:40 pm

sint de acord,sa ne intilnim numai sa hotarim ziua concreta,deci miercuri sau joi?

dedusa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Adunare

Сообщение  Admin Чт Май 17, 2012 9:09 pm

Credca ar fi bine sa ne intilnim saptamina viitoare numai ca ar trebue de stabilit ziua si ora ... Ce ziceti de ziua de mercuri sau joi pe la ora 17.40 la gara feroviara ... la (фантан)

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  AlinaSamoila Чт Май 17, 2012 8:45 pm

de unde atiaflat? Argo este in insolvabilitate sau nu?

AlinaSamoila

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-15

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  AlinaSamoila Чт Май 17, 2012 8:44 pm

oameni buni, haideti sa facem o adunare, aici toti se dau cu parerea dar nimic concret

AlinaSamoila

Сообщения : 7
Дата регистрации : 2012-05-15

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 13 Empty persoana ceia puteti fi Dv.ca aveti capacitatea si informatii destule

Сообщение  dedusa Чт Май 17, 2012 7:15 pm

persoana responsabila puteti fi chiar Dv ca aveti capacitatea si informatii destule

dedusa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Страница 13 из 20 Предыдущий  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 16 ... 20  Следующий

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения