DOM-ARGO
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

+9
MADMAT
Ion
Victima
Maria_123
Iurie
Admin
Andrei
alex.ei
moldovan
Участников: 13

Страница 11 из 15 Предыдущий  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следующий

Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  auras Вс Апр 07, 2013 9:46 pm

Первое сообщение в теме :

Pe 12 04 2013 ne vom starui sa fim prezenti la protest. Admin daca nu puteti sa veniti la protest din diferite motive ,poate trimiteti pe cineva in locul D-tra, sa fim mai multi.La toti organizatorii va multumim, pentru ceia ce faceti.Oameni buni va asteptam ,sa fim cit mai multi la proteste.

auras
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз


Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Gajuri de milioane ale lui Tomailî scoase la mezat de Banca de Economii http://adevarul.ro/moldova/economie/foto-gajuride-milioane-scoase-mezat-banca-economii-1_5212f890c7b855ff56f4667c/index.html

Сообщение  andrailt Вт Авг 20, 2013 1:02 pm



BLOCURILE LUI TOMAILÎ

După valoare, se evidenţiază o serie imobile, a căror construcţie a fost iniţiată de firmele cunoscutului afacerist Ivan Tomailî. Cel mai scump obiectiv scos la vânzare este un bloc de 15 etaje din strada Grădina Botanică, construită în proporţie de 49%, şi terenul aferent cu o suprafaţă de 27 de ari, pentru care se cer 72,46 milioane de lei. Faţă de începutul anului, preţul a scăzut cu circa 20 de milioane de lei, iar faţă de luna iulie - cu două milioane.

Pentru un alt bloc, de pe strada Ion Dumeniuc din sectorul Ciocana, gajat de firma aceluiaşi afacerist, banca vrea 59,28 milioane de lei, cu 7 milioane mai puţin decât în ianuarie şi cu 2,3 milioane faţă de de iulie.

andrailt
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty CIti sau inregistrat la moment?

Сообщение  mad mat Сб Авг 17, 2013 9:13 pm

Citi sau inregistrat la moment???

mad mat
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Inregistrativa pe sait manual.md

Сообщение  Admin Вт Авг 13, 2013 4:19 pm

Inregistrativa pe sait manual.md

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty adunare

Сообщение  bizu Вт Авг 13, 2013 12:32 pm

as dori si eu cit suntem acum in tara sa venim si noi la adunare poate organizam una sunatima va rog daca va fi 068805511

bizu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty actul de verificare

Сообщение  bizu Вт Авг 13, 2013 12:26 pm

ce fel de act de verificare trebuie de trimis nu prea am inteles sau chiar nul am.

bizu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty www.manual.md

Сообщение  Admin Чт Авг 08, 2013 4:57 pm

Nu cred ca e ceva complicat ...
cel putin trebue de scris ... la toti cunoscutii .. care au pe cineva in proiect ... si sa le spunem sa se inregistreze

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Inregistrati-va

Сообщение  ..... Ср Авг 07, 2013 2:04 pm

Poate de mai facut o adunare si de anuntat toata lumea ca trebuie sa prezinte datele?
Probabil sunt multi care nu stiu de acest forum sau nu intra prea des aici, sau poate ca nu stiu cum sa adauge datele pe manual.md, ori nu stiu cum sa se foloseasca.

.....
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Mai activi

Сообщение  Admin Ср Авг 07, 2013 11:17 am

Si va rog mai activi ,, ca cu asha viteza o sa stringem ... datele investitorilor vo 3 ani
la monet sun 17 inregistrati

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Manual.md

Сообщение  Admin Ср Авг 07, 2013 11:09 am

Va inregistrati pe sait pentru ..
1. a avea contactele la toti investitorii
2. pentru a face calcul citi bani sau investit in proiect
3. pentru a va informa si pe mail in caz de urgenta.

Ce ne va ajuta sa luam decizii corecte , si sa stim situatua reala

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty act de verificare

Сообщение  Victima Ср Авг 07, 2013 9:54 am

eu nu am asa act de verificare , am doar cecurile aparte unde este semnatura si stampila.

Victima

Сообщения : 5
Дата регистрации : 2013-08-01

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty manual.md

Сообщение  bizu Сб Авг 03, 2013 10:04 pm

as dori sa stiu la ce va ajuta ca vom intra in acest sait si vom scrii numele prenumele numarul apartamentului suprafata si citi bani am investit....se va face ceva calcule sau doar asa? ms mult.... as dori cineva sa scrie aici in forum daca ma pot intilni cu cineva la chisinau si pot lua noul contract sau inca nu este concret ca vor construi MACON..

bizu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty ACTI DE VERIFICARE

Сообщение  Admin Пт Авг 02, 2013 5:22 pm

ACTE DE VERIFICARE - O FOAE IN CARE SUNT INDICATE TOATE SUMELE PE CARE LEAT ACHITAT COMPANIEI TOMAILI ARGO ... CU STAMBILA COMPANIEI SI ISCALITURA CONTABILUI DE LA TOMAILI ARGO

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty act de verificare

Сообщение  Victima Пт Авг 02, 2013 4:53 pm

despre ce act de verificare merge vorba?

Victima

Сообщения : 5
Дата регистрации : 2013-08-01

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Buna la toti (Informatie)

Сообщение  Admin Чт Авг 01, 2013 4:14 pm

Trebue sa organizam un registru al investitorilor ... cu numar de telefon copia actului de verificare intre investitor si Tomaili argo
pentru asta de pe data de 02/08/2013 pe saitul
Код:
http://manual.md
www.manual.md o sa fie o forma de inregistrare a datelor in limba romina si rusa .

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty multumesc

Сообщение  Victima Чт Авг 01, 2013 11:56 am

pentru Mu6KuH
atunci eu ii transmit numarul Dvs de tel Domnului Mosneaga prin email.

Victima

Сообщения : 5
Дата регистрации : 2013-08-01

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty assads

Сообщение  Mu6KuH Чт Авг 01, 2013 11:32 am

я готов поделится информацией 069129834

Mu6KuH
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Ziarul de garda

Сообщение  Victima Чт Авг 01, 2013 11:21 am

Am fost contactata de un editor de la Ziarul de Garda, la rugamintea de a mediatiza acest caz mai mult. Ei doresc sa faca saptamina viitoare un articol referitor la mai multe companii care au luat bani dar nu au dus pina la capat constructia, inclusiv despre Firma Argo. Rog frumos daca aveti timp si mai multe detalii sau ceva nou despre ce se intimpla cu aceste case sa scrieti la v.mosneag.zdg@gmail(doc)com. Puteti sa lasati si nr de contact daca doriti, in caz ca au nevoie de mai multe detalii.

Sper ca vom participa si astfel , deoarece tot e un fel de protest doar ca nu in strada. Trebuie sa ne folosim de toate mijloacele posibile sa o scoatem in capat.

Multumesc frumos.

Victima

Сообщения : 5
Дата регистрации : 2013-08-01

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty contract

Сообщение  Victima Чт Авг 01, 2013 11:12 am

Vreau si eu o copie a contractului propus de Macon, daca este posibil va rog. Adresa de email este articlecris@gmail(doc)com.
Va multumesc anticipat.

Victima

Сообщения : 5
Дата регистрации : 2013-08-01

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Mu6kuh

Сообщение  belka1 Вс Июл 28, 2013 10:51 am

Вышлите и мне копию контракта,плз. Мой и-мэйл:belka8 @ mail.ru
Если не сложно.Заранее благодарю

belka1
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Mu6kuh

Сообщение  Bizu Сб Июл 27, 2013 7:38 pm

Cum pot sa luam copia de contract.sau prin email de trimis...sau nu e precis daca va fi acest contract.

Bizu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty assads

Сообщение  Mu6KuH Сб Июл 27, 2013 2:23 pm

по поводу ассоциации пока ведется мониторинг как только что либо прояснится я сразу дам вам знать . А пока ждем!!!

Mu6KuH
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty CASA TA

Сообщение  Maria_123 Сб Июл 27, 2013 10:00 am

Lamuriti cum se formeaza asociatia si cum adica sa construim noi singuri. Cine ne da noua casa? Mai ales daca is sechestrate. Daca ar fi numai o casa poate s-ar mai putea ceva de facut, dar asa ii complex. 5 case . Ei au au vrut dintr-o palitura sa aiba milioane. Fara o firma serioasa cu un sef inimos n-o sa facem treaba.

Maria_123

Сообщения : 19
Дата регистрации : 2013-06-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!!!! Пт Июл 26, 2013 8:49 pm

si eu sint de parerea ca ar fi bine sa facem intre noi o asociatie si de hotarit mai departe cum sa platim si ce-i de facut...asta tb sa dea acordul si SIS...aceasta varianta e mult mai reala !!!!!De mai facut o adunare la SIS si de votat!!!!

!!!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty kkkk

Сообщение  vulpeA Пт Июл 26, 2013 6:48 pm

daca sunt acealeasi conditii,si inca si nici SISa nu vrea sa aiba afacere cu MACarONu, atunci nici nu merita de vazut. ear ceia ce tine de formarea unei asociatii, parerea mea este ca idea e mult mai reala si realizabila. eu sunt pentru formarea asociatiei si sa construim singuri.

vulpeA
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty assads

Сообщение  Mu6KuH Пт Июл 26, 2013 4:52 pm

У меня на руках есть копия договора 3 сторон ТОМАЙЛЫ СИБ Иновой фирмой . Но как я понял инвесторы СИБ тоже не хотят связываться с МАКОНОМ Рассматривается вариант создания некой ассоциации и сами будем строить, кто хочет взглянуть на договор звоните выложить не могу по тех причинам

Mu6KuH
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  ?/ Пт Июл 26, 2013 3:15 pm

Nu comparati Universitea de Medicina Cu SIS!!!! USMF e o Institutie mareata condusa de un gospodar care nu are intentia sa-si minta colaboratorii! Si nu stricati sarbatoarea Din 07.08.13 , lasati macar cineva sa se bucure, daca noi am fost atit de josnic mintiti!

?/
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!!!! Чт Июл 25, 2013 9:59 pm

de care contract aveti in vedere?De contractul lui MACON?

!!!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty assads

Сообщение  Mu6KuH Чт Июл 25, 2013 10:13 am

в августе вы хотите устроить провокацию и что вы этим добьетесь??? Я предлагаю в сентябре требовать встречи с премьером у здания правительства Вчера звонил Леонид(СИБ) сказал что есть копия контракта я на днях заберу и выставлю на форуме

Mu6KuH
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty 7 august

Сообщение  Vasian Чт Июл 25, 2013 8:46 am

sunt deacord cu Iura!

Vasian
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Testemiţeanu

Сообщение  Iura Ср Июл 24, 2013 10:40 pm

Am înţeles că pe 7 august, prim-ministru Leancă o să înmîne cheile medicilor cărora lea fost construite apartamente de către firma de construcţie "Dansicons" din str. Testemiţeanu. Lucrările de construcţie au început cu 3 ani mai tîrziu ca la pidaru (mă scuzaţi, şarlatanul) de Tomailî. Trebuie de mers pe str. Testemiţeanu pe 7 august şi de adresat către prim-ministru să ia întrebarea cu construcţia noastră la control. Problema se rezolvă, numai că şarlatanul de Tomailî nu doreşte să cedeze construcţia. Chiar dacă facem cooperativă, Tomailî nu o să dorească să se radieze de la cadastru. Aşa că trebuie de mers pe 7 august pe str. Testemiţeanu de solicitat lui Leancă să se implică şi să se clarifice în Guvern de ce nu s-a hotărît problema pînă la moment. Se apropie alegerile.

Iura
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Cooperativa

Сообщение  .... Ср Июл 24, 2013 8:03 pm

Poate intradevar, daca nu se gaseste nici o firma, sa facem o cooperativa si din banii care trebuie sa mai adaugam incepem sa ridicam macar carcasul si inca pentru ce ne mai ajunge. Restul pe parcurs poate reusim sa mai achitam lucrarile si materialele cu apartamente sau chiar de atras noi investitori.
Constructia trebuie de inceput cat mai repede pentru ca are de suferit daca sta, mai asteptam putin si deja va incepe sa se risipeasca

....
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  ?/ Ср Июл 24, 2013 11:09 am

La o adunare, anterior, s-a discutat despre intemeierea unui cooperativ, pu a duce constructia la bun sfirsit. Cum va ginditi , e posibil?

?/
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty CASA TA

Сообщение  Maria_123 Ср Июл 24, 2013 5:54 am

Aveti dreptate. Chiar si bani putini nu trebuie de lasat, ca nimeni nu ni i-a dat degeaba. Pur si simplu vreau sa se termine cu bine, caci si judecata o sa mearga ani de zile.

Maria_123

Сообщения : 19
Дата регистрации : 2013-06-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Pentru Maria-123

Сообщение  Bizu Вт Июл 23, 2013 8:16 pm

Sa spunem ca cei care am băgat citeva mii nu face sa daie in judecată da cei care au o suma cam frumushica mai bine pierzi jumate da ceva îți intorci...da asa ce sa stai crezi ca te va chema siti va întoarce ei bani. Au doi ani si nimic tat ca in tanc...ce asa nervi nu ii pierzi sau cum.

Bizu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty ВНИМАНИЕ ATENTIE !!!!!!!!!!!

Сообщение  Mu6KuH Вт Июл 23, 2013 5:36 pm

звонил вчера в сиб на счет контракта со стороны МАКОН глухо как в танке !!!! Ребята тянут время

Mu6KuH
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty CASA TA

Сообщение  Maria_123 Вт Июл 23, 2013 3:28 pm

Pentru Victima
Eu va spun parerea mea. Nu e usor de dat in judecata. Judecata o sa coste foarte multi bani. Mie mi-a spus un jurist, ca daca ma ajuta sa-mi scot banii pe jumatate sa-i dau lui. Mai mult o sa cistigam daca nu dam in judecata. Am in vedere, nu bani, ci sanatate. Judecata o sa i-a multa sanatate si imblatura pe drumuri. Macar o sa raminem cu nervii nepierduti si cu o lectie aspra de viata. Mai speram, poate s-a mai rezolva ceva. Poate cineva dintre noi va avea mai mult noroc si se va incepe constructia.

Maria_123

Сообщения : 19
Дата регистрации : 2013-06-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Daaaaaa

Сообщение  Bizu Вт Июл 23, 2013 2:45 pm

Fiecare firma va trage la el. E bine de facut cum a zis Marin de facut mitinguri pina vom avea rezultate bune dar nu asa cum ung ochii si fac ce vor ei, ar mai trebui sa ne amageasca si alta firma si apoi vor da vina unul la altul si nu vom sti de unde sa cerem si unde sa ne ducem si la cine.....ca importa cine va construi si mai departe si ce condiție ne cer...aici cineva zice ca daca vom da bani lui ARGO va construi celelalte obiecte, pai daca nu avea bani c
De ce au mai construit un etaj fara permisiune ce ii incurcau bani pe ARGO, si ei in deosebi ca alți daca eau construcția ramine același contract aceleași condiții poate sa fie de la început sa plătim pe citeva luni mai înainte dar cu o garantie si pentru noi sa se vadă ca construiesc mai rapid din partea lor....cum se vede degrabă apartamente nu vom avea nici la ei si nici in alta parte ca doar nu întorc bani sa. Putem sa luam altele.

Bizu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!!!! Вт Июл 23, 2013 2:18 pm

ar tb sa se adune toti locatarii de la toate casele lui TOMAILI de la Gradina Botanicii,Dumeniuc si celelalte ....de facut o greva generala...chiar Tomaili v-a iesi permanent basma curata din toate?Poate atunci ne va auzi cineva?!

!!!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  victima Вт Июл 23, 2013 1:38 pm

Este cineva care dat in judecata firma Argo singur, nu colectiv. Ca vad ca nu ii mai dam de capat, macar sa stim si ceva de aceasta metoda in caz ca nu se rezolva intr un an , doi. Desi eu cred ca nu se va rezolva nimic. Tomalii Mizerabilul si Hotul , la inchisoare trebuie bagat si sa faca ce ne a promis.

victima
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty место встречи изменить нельзя

Сообщение  ?????? Пн Июл 22, 2013 10:18 pm

ВОР должен сидеть в ТЮРЬМЕ!!!!!! Я сказал!!!!!

??????
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Situatie

Сообщение  Pagubit Пн Июл 22, 2013 8:45 pm

Ne aflam intr-o situatie foarte dificila.
Problema se incepe de acolo ca Argo a inceput foarte multe constructii prin 2008, atunci cand apartamentele aveau cel mai mare pret si se vindeau ca panea calda. Iar bani proprii pentru a finisa constructiile fara sa atraga cat mai multi investitori sau cumparatori nu avea. Tomaili a luat de cateva ori credite de la Banca de Economii ca sa finiseze constructiile incepute, dadea apartamente pe materiale, iar anul trecut inca achita ratele la banca folosind o parte din banii veniti de la "Casa Ta". Deci ca sa o duca la bun sfarsit avea nevoie sa vanda toate apartamentele sau sa gaseasca si el un investitor care sa-i dee cateva milioane, ca apoi sa le intoarca dupa ce se vand toate apartamentele.

Situatia nu s-a schimbat prea mult nici acum.
Daca calculam toata suma care ar fi trebuit sa platim pentru apartamente, oricum nu ajung bani pentru a finisa casele. Altfel am fi gasit o firma executor, puneam bani lunar sau trimestrial pe un cont si am fi urmarit cum se ridica constructia.
Deci este nevoie de gasit pe cineva care e dispus sa investeasca restul sumei si sa vinda restul apartamentelor cand casele vor fi gata.

Pentru asta ori gasim o firma care e dispusa sa preia constructia, sa aiba banii necesari ca sa construiasca si sa propuna niste conditii rezonabile - ca sa putem achita banii in rate, in functie de cum merg lucrarile si sa avem siguranta ca la sfarsit vom primi apartamentele, fie si cu intarziere de 1 - 2 ani. Daca tot o sa cautam mult timp oricum va trece acest timp. Si fiindca ne aflam deja intr-o situatie complicata, poate ca ar fi cazul sa ne gandim ca nu putem continua chiar cu anumite compromisuri, inclusiv poate chiar sa platim ceva in plus.
Trebuie de incercat de mai negociat cu firma Macon acele conditii, iar daca nu sunt de acord de organizat un alt tender.

Alta varianta ar fi sa facem inca un demers guvernului, desi sunt slabe sanse sa fim ajutati. De exemplu daca ar mai fi un program asemanator cu cel organizat de primarie, "Prima Casa", pot gasi ei noi cumparatori si sa investeasca restul banilor pentru finisarea constructiei. Sau poate mai e nevoie de apartamente pentru alti functionari publici, desi nu-s sigur daca mai exista asa ceva.

Sunt binevenite si mitingurile, dar doar ca sa grabim gasirea unei solutii pentru problema noastra.
Daca o facem doar ca sa ne arate la televizor sau sa bagam pe cineva la puscarie, oricum casa nu va fi construita. Mai avem precedente, de alde Anatol Plugaru, care a furat lumea de bani, iar acum apare la televizor si face morala la altii.

Pagubit
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty +1

Сообщение  vulpeA Пн Июл 22, 2013 7:31 pm

sunt de acord cu belka1. el are dreptate 100%.

vulpeA
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  belka1 Пн Июл 22, 2013 1:57 pm

День добрый. Разрешите высказать и мое мнение.
Во-первых:все уже увидели кто такой Томайлы, и нечего от него еще ждать. Никто просто не хочет связываться с объектом,который уже не первый год стоит,да еще и с проблемами. А Томайлы, если вернетесь к нему, вообще вас без трусов оставит. Как-будто никто еще этого не понял.
Во-вторых:необходимо составить свой список требований,которые мы предъявим застройщикам. И уже,исходя из этих требований, искать фирму,которая готова будет их принять.
Например:1,цены за 1м2 не должны быть поменяны,
2,сроки выплат-по мере строительства (т.е. если строительство затянется на 24 месяца,то и сумму выплат необходимо разбить,как минимум, на 24 месяца),
3,естественно возможность контролировать и финансовые потоки и сам ход строительства,чтоб мы имели возможность реально оценить стоимость затрат.(А то,как Томайлы, напишут в накладной,что аренда крана обошлась в 10 раз дороже или потратили в 15 раз больше цемента)
4,если мы говорим о штрафных санкциях в случае несвоевременной оплаты,то мы должны и говорить и о штрафных санкциях,если застройщик не будет выполнять свои обязательства в срок
Думаю,если фирма серьезная и намерена довести строительство до завершения,не будет против подобных требований.
Если бы Макон планировала строить до конца,то не обговаривала бы контрактуально тот факт,что мы не имеем право на всевозможные забастовки. Тут сразу понятно,что нас хотят кинуть,а мы при этом должны молчать. Нормальная фирма таких требований даже бы не обговаривала.

belka1
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!!!! Пн Июл 22, 2013 11:30 am

Argo...banii pe care o sa-i platim...ei o sa finisese mai intii celelalte apartamente de pe Grad.Botanicii,Dumeniuc...si tot asa...el ca sa construiasca tb sa ia credit de la vreo banca...nicio banca n-o sa-i dea ca el e plin de datorii!!!!Asa ca nu stim ce-i de facut....Cei de la SIS care au platit 100 %...tac,nu stim ce asteapta...fac greve numai cei din PROIECTUL CASA TA....SIS nu vrea sa-i prelungeasca contractul lui ARGO....

!!!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty CASA TA

Сообщение  Maria_123 Пн Июл 22, 2013 1:03 am

Pentru Vizu
Banii gramada nu dam la nici o firma de constructie sa fie ea de aur. Argo a inceput, ei sa termine. Ei au inceput constructia cu fel de fel de lauda si reclame pe la televizor. Au mai pus-o si pe Nelea Ciobanu sa ne amageasca. Toata familia mea a fost contra, dar eu i-am crezut si m-am apucat sa platesc pentru apartament. N-o sa-mi iert niciodata gresala care am facut-o. Toata speranta este ca numai ARGO sa duca constructia la bun sfirsit.

Maria_123

Сообщения : 19
Дата регистрации : 2013-06-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Adevarat...

Сообщение  Cazac Вс Июл 21, 2013 11:33 pm

Dl Nicolae.
Merci frumos pentru ceea ce ne-atzi prezentat astazi.
Din ce am inteles eu azi, Aici sunt cateva adevaruri crude:
1.
cei de la SIS - inclusiv domnul Leonid, sunt nishte marionete(papushi) in fatza domnului Balan, actual shef al SISului. Ei nu pot hotari nimic! Pot doar intinde rizina!
2.
Sheful de la MACON(MACarON cum cineva a mai scris) pare a fi un shuler shi mai mare ca Vaniusha de la ARGO!

Celor de la SIS: Doamnelor shi Domnilor. C^camash eu in principiile shi valorile voastre de 3 capici shi de salariile de 4/5/6 mii de lei. Ati bagat atatzia bani lui Vaniusha(carui nimeni nu-i poate face nimica oficial) - shi credetzi in basme. Sa ma kak in capul celor ce imi promit mie marea shi sarea DACA in realitate nu fac decat galagie. Credetzi-ma, eu am 2 copii, shi sotzie ce sta acasa. Totzi 4 stam in gazda. Shi nu ma pling. Ieshitzi la proteste dragii mei. Unitzi sa fitzi. Daca 1 iese la protest, conducerea poate sa-l TRASNEASCA, DACA 10, conducerea le va sufla in fluier. Pe 10 afara din SIS nu ai sai dai.
Celorlaltzi ce citesc forumu shi au bagat rubla in CASA TA (Ca sunt shi lingai aici care cauta sa faca doar rau): ieshitzi la proteste cand se vor organiza, ca cu impotentzii shi neputiincioshii de la SIS, o sa tragem shi noi tzeapa!
Pacat ca va este frica la ale voastre mai putzin/ sau putzin peste 30 de ani de shefii (cu gindire comunista) de la SIS.
Bagamiash * in cei ce se tem de shefi shi de conducere ce maine/poimaine se va schimba. Haidetzi sa mishcam carul din loc. Ca de altfel, vom suge cu totzii (rusa: сосать ***). Atzi dat bani gramada, dar va e in ciupcic de ei. Pot poate shi eu sa va dau un cont ca sa ma imbogatzesc cu nishte mii de euroi ca sa va fie in ciupcic de ei??? Ieshitzi la proteste cand se vor organiza!!!
Conducere de SIS de rahat shi oferte de 'impotent' speriat de responsabilitatzi de 'rahat'.
Sa-tzi fie Vaniusha de lum^nari de sanatate tzie shi familiei tale, shi celor din SIS ce joaca pe fluierul conducerii!!!
E de nedescris ura ce o am pe ambele patzi. Inclusiv shi cei de la conducere. Lingai. Altfel - nici nu potzi sa-i numeshte. Ticaloshi, lashi, tradatori!!!
Sugetzi, ca sugetzi bine!!!

Pentru cei care nu vor sa suga, ieshitzi la proteste!!!

Marin

Cazac
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty Pentru Maria-123

Сообщение  Bizu Вс Июл 21, 2013 8:50 pm

Pai sigur ca alții mai buni nu prea cred sa găsim tati caută sa fie lora bine nu noua... Si ARGO parca zicea ca ei doar vor sa construiască dar nu le da voie ca nu este pământul lor dar lui MACON ce le va permite sa finiseze construcția. Eu cred ca ar trebui sa ne zbatem pentru a le da voie sa înceapă a construi argo mai departe dar sa fie puse camere la obiect sa vadă toată lumea cum se lucreaza si ca merge lucrarea...nici nu mai stiu ce sa gindesc si in cine sa cred mai departe.dar nu este real sa dam tata suma o data si apoi noi cu ce raminem cu promisiuni doar.

Bizu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty In privința contractului

Сообщение  Bizu Вс Июл 21, 2013 8:44 pm

D. Nicolai ms mult pentru anunț.....cum asta după semnarea contractului de plătit 100% nu cred ca au tati bani si nu cred ca sunt cineva de acord pina acum am băgat putin si nu putem sai scoatem da daca ii plătim pe toți apoi ce facem nu este nici o garantie ca acestea nu vor face fix ca ARGO. Si al 2 punct nu prea lam înțeles ca daca nu se vor vinde apartamentele care care nu vor vrea sa facă contracte sau cele care au ramas nevindute de ARGO.

Bizu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty CASA TA

Сообщение  Maria_123 Вс Июл 21, 2013 2:14 pm

O sa ajungem sa-i rugam pe Tomail sa duca constructia la capat. Mai buni n-o sa gasim. Toti vor banii gramada.

Maria_123

Сообщения : 19
Дата регистрации : 2013-06-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 11 Empty ВНИМАНИЕ ATENTIE !!!!!!!!!!

Сообщение  Mu6KuH Вс Июл 21, 2013 1:09 pm

Спасибо всем кто пришел !!!!! Цель собрания было донести до инвесторов со стороны проекта CASA-TA условия дальнейшего строительства 1 нужно внести всю сумму 100% сразу после подписания контракта 2 строительная компания оставляет за собой право замораживать строительство если не будут продаваться квартиры принадлежащие компании застройщика (200 квартир) Вот самые главные требования компании к инвесторам Все присутствующие (100%) подписались против предложения строительной компании МОЙ ТЕЛЕФОН 069129834 Николай

Mu6KuH
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Страница 11 из 15 Предыдущий  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Следующий

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения