DOM-ARGO
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

+21
alionavalentin
Sera
Ghenadie
olegp33
Argo
gicu
аньчуда
ma6ingan-71
moldovan
Olesea
AlinaSamoila
Deveatka90
Iurie
springviola
Ina
Indartusa
Ivan
Grisa
Andrei
Nicolae
Admin
Участников: 25

Страница 9 из 20 Предыдущий  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Следующий

Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Admin Чт Июн 02, 2011 10:25 am

Первое сообщение в теме :

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea , punem foto pe forum .


Последний раз редактировалось: Admin (Чт Июн 02, 2011 10:45 am), всего редактировалось 3 раз(а)

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз


Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Iata ca in zi ce trece apare tot mai mult))))))

Сообщение  Grisa Чт Июн 28, 2012 3:05 pm


Grisa

Сообщения : 60
Дата регистрации : 2011-08-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty buna

Сообщение  SIS Чт Июн 28, 2012 2:39 pm

Eu un lucru nu inteleg ...daca cei de la SIS se implica si pina la urma ar putea dobindi k sa se duca la un bun final constructia, de ce ce-i de la casa ta au de suferit???? Crying or Very sad

SIS
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Informatie

Сообщение  Admin Чт Июн 28, 2012 11:53 am

Buna la toti .. noua ne trebue un jurist .. care a avut experienta in domeniu, astep propunerile.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Accesati si savurati!

Сообщение  Grisa Чт Июн 28, 2012 10:00 am


Grisa

Сообщения : 60
Дата регистрации : 2011-08-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gicu Ср Июн 27, 2012 9:42 pm

ia mai sunteti.......

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  flint888 Ср Июн 27, 2012 9:37 pm

слышишь gicu ты уже достал,если ты не завязан здесь в casa ta ,что ты ты так прогибаешься?тебе не все равно где мы встречаемся?тебя никто не просил заходить на форум,и тем более высказыватся плохо насчет других,хочешь кого то обосрать из форума говори в глаза,а не за клавой сиди,ты по сравнению с сашей вообще ни хрена не сделал,сидишь только понтуешься

flint888
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gicu Ср Июн 27, 2012 7:58 pm

care 80 mln sau investit- acolo mai mult de 50 mln nu sau investit. persoanele care au investit in proiectul CASA TA, va pot spune din surse demne ca o sa ramineti si fara bani si fara apartamente. multumitii lui tomaili si mai adunativa pe la gari si mai discutati planuri de la o saptmina la alta, dar tomaili pina voi va scarpinati la ciafa si in f..., isi transfera proprietatile si afacerile pe alte persoane si firme. Iar pina in octombrie ARGO O SA FALIMENTEZE. TRECETI DOMNILOR DINPROIECTUL CASA-A LA ACTIUNI CONCRETE SI CU O REZONANTA MAI MARE IN SOCIETATE.

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty http://domargo-casata.blogspot.com/

Сообщение  Grisa Ср Июн 27, 2012 7:26 pm


Grisa

Сообщения : 60
Дата регистрации : 2011-08-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty http://domargo-casata.blogspot.com/

Сообщение  Grisa Ср Июн 27, 2012 7:25 pm

[url=http://domargo-casata.blogspot.com/]http://domargo-casata.blogspot.com/[/url]

Grisa

Сообщения : 60
Дата регистрации : 2011-08-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Trebuie de actionat unit!

Сообщение  Grisa Ср Июн 27, 2012 7:24 pm

http://domargo-casata.blogspot.com/ Iata ceva despre Vaniusa. bounce Eu consider ca ar fi bine de organizat o conferinta de presa ceea ce va permite sa dam o rezonanta nationala problemei. De noi stiu foarte putini jurnalisti, am fost mediatizati doar de jurnal de chisinau, jurnal.md si union.md. Asta e putin! Paralel de selectat avocatul care sa ne prezinte interesele. Ulterior de facut o actiune de protest la oficiul ARGO, la domiciliul lui Vanea si pe Piata Marii Adunari Naionale. Insisitat audienta la Chirtoaca, liderii partidelor politice, prim-ministru, presedinte, presedintele parlamentului. Fiecare intrevedere de documentat prin procese verbale, fara ca sa fie dat vina unii pe altii. SIS are toate drepturile asupra acestui lot de pamint si va rezolva problema, dar noi de la Casa ta mult si bine o sa umblam prin judecati. Un jurist in general mi-a invocat ca insasi proiectul Casa Ta e unul dubios, deoarece contractul de baza e cu SIS cu darea in exploatare 2011. Trebuie sa fim atenti. NU avem timp! affraid

Grisa

Сообщения : 60
Дата регистрации : 2011-08-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!!!! Ср Июн 27, 2012 6:25 pm

Gicule,dar tu ce rezultate ai obtinut de la Tomaili???? Evil or Very Mad

!!!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Sa actionam la timp si cit mai eficient

Сообщение  SIS Ср Июн 27, 2012 6:04 pm

Care sunt urmatorii pasi??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Evil or Very Mad

SIS
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Informatie

Сообщение  Admin Ср Июн 27, 2012 4:49 pm

Am fost la companiea Tomaili argo ... informatia au dato .. drept ca am asteptat mai mult de 2 ore ... ca sa capatam informatia. Dupa cifrele pe care le detin ... reesa ca sa invesstit undeva 80 000 000 lei in proiect
sau strins bani de la toti la data de 01/06/2012 este de 3 932 865 euro, si sa incasat 1 000 000 euro de la companie de investitie.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gicu Ср Июн 27, 2012 3:08 pm

mai Admin unde-s cifrele-tender. ESTI UN SARLATAN SI TU.paremi-se ca tu esti pus special sa traji de timp,si umbli nu mai cu initiative goale si adunari pe la gara-fantan.

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gicu Ср Июн 27, 2012 2:58 pm

sa-ne intilnim in fata casei lui si sai dam la bot la acest pidaraz de Tomaili.

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty http://domargo-casata.blogspot.com/

Сообщение  777 Ср Июн 27, 2012 2:54 pm

Iata ca mai apare ceva mai nou despre Ivan Tomaili, caci permanent incearca sa se ascunda de ochii lumii! Postati acest blog si va ve-ti scufunda in povestea de succes a lui Ivan Tomaili, ve-ti vedea cum el traieste si educa copiii pe banii VOSTRI, pe cind voi munciti cu greu acumulind copeica cu copeica Twisted Evil ! Apropos, dragii mei, este un loc foarte bun sa ne intrunim in fata casei lui pentru ai ura succes bounce .[b]

777
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty sintem peste hotare am sunat de citeva ori dar raminem cu promisiuni va rugam sa ne tineti si pe noi la curent cu tot ce se petrece multumim anticipat

Сообщение  alionavalentin Ср Июн 27, 2012 1:16 pm

777 пишет:Cine doreste sa stea de vorba cu Vanea pe problema casei de pe Grenoble 159a, puteti sa va apropiati la vila lui din or. Chişinău, str. Ghidighici 5/11.

Această casă a fost procurată în septembrie 2008 şi înregistrată pe numele părinţilor: Tomailî Maria şi Tomailî Gheorghi. 


Deşi, actualmente locuinţa figurează ca proprietate privată pe numele lui Baicev Veaceslav Stepan, în realitate aceasta aparţine lui Ivan Tomailî.

Ivan Tomailî mai este proprietar de facto a imobilului de pe adresa or. Chişinău, str. M. Eminescu 41/1, ap. 10, unde la moment locuieşte sora acestuia Tomaili Natalia Gheorghi, angajată în calitate de director comercial la IÎ Tomailî ARGO. bounce cheers

alionavalentin

Сообщения : 1
Дата регистрации : 2012-05-11

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty http://domargo-casata.blogspot.com

Сообщение  777 Ср Июн 27, 2012 1:00 pm

Cine doreste sa stea de vorba cu Vanea pe problema casei de pe Grenoble 159a, puteti sa va apropiati la vila lui din or. Chişinău, str. Ghidighici 5/11.

Această casă a fost procurată în septembrie 2008 şi înregistrată pe numele părinţilor: Tomailî Maria şi Tomailî Gheorghi. 


Deşi, actualmente locuinţa figurează ca proprietate privată pe numele lui Baicev Veaceslav Stepan, în realitate aceasta aparţine lui Ivan Tomailî.

Ivan Tomailî mai este proprietar de facto a imobilului de pe adresa or. Chişinău, str. M. Eminescu 41/1, ap. 10, unde la moment locuieşte sora acestuia Tomaili Natalia Gheorghi, angajată în calitate de director comercial la IÎ Tomailî ARGO. bounce cheers

777
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Informatie

Сообщение  Admin Вт Июн 26, 2012 1:29 pm

Mine pe data de 27/06/2012 companiea Tomaili argo .. trebue sa deee cifrele pentru tender, grupului de initiativa de la sis si noua.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty sera

Сообщение  Sera Вт Июн 26, 2012 11:36 am

Salut, dragi colegi , inainte eram mai activ pe forum, dar dupa ce anul trecut am scris scrisoare de intentie de reziliere a contractului de investii si am incetat sa mai platesc firmei Argo, nu am mai scris, dar citesc comentariile pe forum si vad ca am facut corect sa platesc.
Eu m-am consultat cu un jurist si chiar judecator si dupa ce le-am arata contractul , m-au dojenit miau spus cum ai semnat asa contract...., mi-au spus ca un temei imbatabil de reziliere a contractului este 2013 octombrie , data cind trebuie ca tomaili sa dea in exploatarea blocul, iar pina atunci nu este nici un argument pur juridic, mi-au spus ca noi grupul de investitori ' CASA ta' suntem cartea de joaca pt tomaili
SIS au reziliat contractul fiindca tomaili nu si-a indeplinit o conditie de baza a contractului anume ca nu a dat in exploatare la timp.
Acum pararea mea este ca sa fim alaturi de actiunile SIS-lui numai sa avem o garantie (acord chiar inscris ) din partea lor ca actionam impreuna, desi SIS poate invoca argumentul de mai sus (octomrbrie 2013),sper ca o sa fie bine si ceva ceva o sa se miste
Si Alex multumesc de initiativele tale, de a face acest forum, de intilnirele pe care le organizezi si ca ne tii la curent cu tot ce se misca, cred ca daca nu era acest forum multi erau in continuare sa plateasca...

Sera

Сообщения : 1
Дата регистрации : 2011-06-10

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Spălare de minţi

Сообщение  Vaneaaaa Пн Июн 25, 2012 9:47 pm

Vanea Vă f..e minţile, dar voi credeţi. Trebuie de chemat în judecată pe Tomailî. În cadrul dosarului de efectuat control să vedeţi cîţi rămîn fără bani. Dar el întinde timpul, dar voi credeţi că totul o să fie bine. Mai ales că Vă promite Ivan Tomailî. Uitaţi-Vă real la ceea ce a construit el pînă acum. O s..ă.

Vaneaaaa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Informatie

Сообщение  Admin Пн Июн 25, 2012 4:51 pm

Pasii urmatori ....
1. Se va primi o scrisoare de garantie a predarii obiectului
2. In timp maxim de 2 saptamini se va face tender

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty rezultatele intilnirii de vineri

Сообщение  New_User Вс Июн 24, 2012 11:33 pm

Sunt un utilizator nou pe forumul Dvs., care de asemenea face parte din proiectul Casa ta (complexul locativ de pe str. T.Strisca). Pe mine ma preocupa la fel de mult ca si pe multi altii care isi scriu nemultumirea pe acest forum. Am citit despre adunarea ce trebuia sa aiba loc vineri. As avea o rugaminte catre administratorul acestui forum sau orice persoana care a fost prezenta la adunare. Daca este posibil sa ne informati cum au decurs lucrurile in cadrul acelei adunari. S-au simtit careva rezultate? Am lipsit din oras o buna bucata de vreme, de aceea nu am putut lua si eu parte la masurile organizate de Dvs. Va multumesc anticipat.

New_User
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gmailmd Сб Июн 23, 2012 12:16 pm

am revenit ieri seara in tara, nu am putut veni la adunare.
am vorbit cu un prieten de la SIS si el mi-a lamurit care este situatia la moment.
nu stiu ce ati decis ieri la adunare, dar am inteles ca luni trebuie sa fie inca o intilnire la SIS la care vor participa
cei de la SIS, Ivan Tomaili si grup de la CASA-Ta. Trebuie sa se semneze intre cele trei parti un acord de iesire din situatia creata. Am inteles ca in cazul in care grupul de la CASA-Ta nu doreste sa semneze acest acord, SIS se dezice de aceasta ideie si isi va rezolva problema prin judecata, dar cu protejarea doar a colaboratorilor sai. Cred ca este sansa noastra de a mai spera la locuinte. Tomaili oricum nu va construi obiectul dat. Contractul cu el e reziliat inca de la 15 mai. Trebuie sa ne gindim bine ce facem ca sa nu raminem pe drumuri ca multe alte proiecte stopate.
Cei de la SIS isi vor rezolva oricum problema mai devreme sau mai tirziu, iar noi ma tem ca vom ramine cu promisiuni de-ale lui Tomaili.

gmailmd
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gicu Сб Июн 23, 2012 11:04 am

ia mai sunteti naivi, inca nu va dor urechile de atitea macaroane. treaba voastra o sa ramineti si fara apartamente si fara bani(cu curul pe gheata si cu adunari peste adunari). SUCCESE la ......

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  flint888 Сб Июн 23, 2012 3:10 am

gicu если ты думаешь что ты будешь ходить в арго и орать как истеричка,это что то поможет?не хочешь приходить на собрание пожалуйста.тебя что заставляют,в четверг ты был в арго решил проблему?ты же хотел идти рассторгать контракт,че не рассторгнул?

flint888
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!!!! Сб Июн 23, 2012 1:10 am

Gicule,dar tu joi la 12.00 ce-ai discutat???? Shocked

!!!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Informatie

Сообщение  Admin Пт Июн 22, 2012 10:20 pm

Da a vut loc intilnirea ...

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!!! Пт Июн 22, 2012 10:17 pm

azi a avut loc intilnirea???

!!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gicu Чт Июн 21, 2012 10:31 pm

SIS o sa-si rezolve problema, alta companie o sa mai construiasca 3-4etaje(de cit mai au nevoi),dar voi o sa ramineti cu adunarile lui admin pe la gari pina in 2020 si o sa analizati planuri pina o sa aveti barba. SUCCESE LA PALAVRAJIT SI LA TRAS MITA DE COADA. Cool Cool Cool

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Fratilor, losati gilceava la o parte!

Сообщение  Grisa Чт Июн 21, 2012 8:11 pm

Va rog o mai multa seriozitate la subiectele abordate MA REFER LA ROSI SI GICU! Emotiile fiecarui participant la acest forum noi le intelegem. Sa nu uitam ca principala problema care exista acum e Tomaili. Ca a fost mentionat de reziliarea unilaterala a contractului - asta e una. Insa mai e un moment, Tomaili nu s-a expus la acest subiect. Mai mult ca atit el poate sa se razgindeasca si sa dea in judecata in orice timp SIS pentru a taragana procesul. De aceea nu va relaxati pe faptul rezilierii. De aceea trebuie examinat toate versiunile inclusiv, mitinguri si intrevederea cu autoritatile statului. caci poate sa se intimple si in alt mod ca SIS-ul sa rezolve problema in mod individual si saraminem noi cu Tomaili nas in nas. lol!

Grisa

Сообщения : 60
Дата регистрации : 2011-08-18

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Чт Июн 21, 2012 6:51 pm

este o greseala in actiuni 10 iulie 2012???

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!! Чт Июн 21, 2012 2:42 pm

Gicule,ma intreb esti copil sau om matur Question Exclamation Shocked

!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty g

Сообщение  gicu Чт Июн 21, 2012 2:23 pm

tovarasul admin dece mai blocat? te doare dreptatea. tongue

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty CITITI ATENT .. ASTA E CEEA CE TREBUE SA DISCUTAM

Сообщение  Admin Чт Июн 21, 2012 2:12 pm

Î.I. „Tomailî-Argo”
mun. Chişinău,
str. Armenească 26



Serviciul de Informaţii şi Securitate al Republicii Moldova reiterează faptul că în temeiul pct. 2.1. lit. b) şi pct. 8.3. din Contract, art. 747 şi 735 din Codul civil, Contractul de colaborare nr. 182/08 din 30 octombrie 2008, începînd cu 15 mai 2012, a fost reziliat în mod unilateral, în legătură cu neexecutarea esenţială de către Î.I. „Tomailî-Argo” a obligaţiilor stabilite în Contractul de colaborare nr. 182/08 din 30 octombrie 2008, în special a pct. 2.4. lit. c) (după expirarea termenului de trei ani din data începerii construcţiei, cînd aceasta urma sa fie dată în exploatare, fiind ridicate doar trei nivele din cele optsprezece preconizate); neprezentarea, de către companie a garanţiilor solicitate în repetate rînduri, în special financiare, autentice şi perfectate documentar; neperfectarea în termen şi potrivit legislaţiei a autorizaţiilor de construcţie, a documentelor de proiect, altor documente necesare bunei desfăşurări a lucrărilor de construcţie; modificarea proiectelor de construcţiei fără acordul prealabil al Serviciului şi al investitorilor acestuia; precum şi în legătură cu pierderea încrederii în capacităţile Î.I. „Tomailî-Argo” de a finisa şi da în exploatare blocurile de locuit cu propriile forţe, garantînd o calitate înaltă a lucrărilor efectuate şi conformă cu cerinţele normative în vigoare.
În acest context şi în legătură cu consensul la care s-a ajuns în cadrul şedinţei comune din 18 iunie 2012, solicităm întreprinderea următoarelor acţiuni:
1) coparticiparea la realizarea, de către o comisie comună, a unei evaluări a investiţiilor efectuate în construcţia blocurilor locative de pe str. Grenoble 159 (Tudor Strişca 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/6) şi a valorii lucrărilor executate în construcţia nominalizată. În acest sens, urmează a fi creată comisia comună din reprezentanţi ai Serviciului de Informaţii şi Securitate, Î.I. „Tomailî-Argo” şi investitori ai proiectului „Casa ta”, care, în termen de 7 zile lucrătoare, va evalua sumele investite, pînă la data de 15 mai 2012, de către toţi investitorii, în construcţia blocurilor locative de pe str. Grenoble 159 (Tudor Strişca 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/6) şi valoarea lucrărilor executate în construcţia nominalizată, în ambele cazuri confirmate documentar;
2) punerea, în termen de 2 zile, la dispoziţia Comisiei create a tuturor informaţiilor şi documentelor necesare evaluării obiective a:
- investiţiilor efectuate, pînă la data de 15 mai 2012, în construcţia de pe str. Grenoble 159 (Tudor Strişca 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/6) - contractele încheiate cu investitorii (persoane fizice şi juridice) în construcţia vizată, toată informaţia cu privire la contractele în cauză şi sumele transferate Companiei în baza acestora, în mod separat de către: colaboratorii SIS, investitorii proiectului „Casa ta”, alţi investitori după caz;
- valorii lucrărilor de construcţie a blocurilor locative de pe str. Grenoble 159 (Tudor Strişca 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/6) – informaţia (documentele) financiară/contabilă, facturile, inclusiv fiscale, actele de cumpărare, alte documente şi informaţii necesare în procesul de evaluare;
3) coparticiparea la întocmirea de către comisia comună a actului final cu privire la rezultatele evaluării efectuate.
În cazul în care se va constata că suma investiţiilor efectuate în construcţia blocurilor locative de pe str. Grenoble 159 (Tudor Strişca 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/6) depăşeşte valoarea lucrărilor executate, Î.I. „Tomailî-Argo” se obligă să achite această diferenţă.
Concomitent, Serviciul, în condiţiile Legii nr. 179-XVI din 10 iulie 2008 cu privire la parteneriatul public-privat, va identifica şi desemna noul antreprenor, cu menţinerea dreptului persoanelor din proiectul „Casa ta” de a investi în construcţia nominalizată. Despre acest fapt, printr-o scrisoare oficială, va fi informată suplimentar Î.I. „Tomailî-Argo”, care ulterior, în termen de 3 zile din data notificării, va transmite toate drepturile şi obligaţiile ce rezultă din construcţia blocurilor locative de pe str. Grenoble 159 (Tudor Strişca 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/6), inclusiv sumele transferate Companiei în baza contractelor de investiţii şi neinvestite în construcţia nominalizată, noului antreprenor desemnat.
În cazul în care Î.I. „Tomailî-Argo” va refuza să pună la dispoziţie, în termenul stabilit, informaţiile şi documentele necesare evaluării obiective a investiţiilor efectuate şi a valorii lucrărilor executate în construcţia blocurilor locative de pe str. Grenoble 159 (Tudor Strişca 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/6) sau să transmită drepturile, obligaţiile ce rezultă din construcţia nominalizată, sumele transferate Î.I. „Tomailî-Argo” şi neinvestite în aceasta, noului antreprenor, Serviciul îşi rezervă dreptul de a înainta imediat cerere de chemare în judecată împotriva Î.I. „Tomailî-Argo”, în vederea apărării drepturilor şi intereselor sale şi ale colaboratorilor săi, inclusiv despăgubiri materiale şi morale.





Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Informatie

Сообщение  Admin Чт Июн 21, 2012 1:15 pm

Planul de actiuni vil prezint vineri la toti ..
Credca o sa fie si reprezentat de la SIS .

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty care e situatia cu planul de actiuni care urma sa fie facut de SIS si Vanea?

Сообщение  Sisika Чт Июн 21, 2012 12:29 pm

Care e situatia cu planul de actiuni care urma sa fie facut de SIS si Vanea?L-au chemat pe Vanea sa semnaze ceva, sau nu sunteti la curent?

Sisika
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Ne intilnim vineri

Сообщение  Admin Чт Июн 21, 2012 11:16 am

Ne intilnim vineri pe data de 22.06.2012 la orele 17.30

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gicu Чт Июн 21, 2012 10:25 am

ce grei de cap mai sunteti. cite luni veti mai descuta pe la gari si pe la colt de strada? Trebuie de trecut la actiuni concrete- blocarea sediului Argo-de pe Armeana, sau in fata SIS+INVITATIA MASS-MEDIA.

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty @Gicu

Сообщение  Iurie Чт Июн 21, 2012 9:56 am

Gicu cel viteaz este eroul din spatele monitorului.

Daca D-ul Admin nu creea acest forum si nu se implica in clarificarea situatiei tu cred ca si acum erai sa-ti beai linistit ceiul de dimineata cu visuri grandioase despre casa care ar trebui sa fie gata la anul. Vad ca la noi e boala cronica sa critici si sa faci scandal dar fara a face nimic concret pt a gasi solutii.

Deci este astazi intalnire sau nu ? Cine poate sa confirme? Ne intalnim si cu Tomailii ?

Iurie

Сообщения : 15
Дата регистрации : 2012-05-11

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Pentru Gicu

Сообщение  Admin Чт Июн 21, 2012 8:44 am

Gicu .... SIS a rezeliat contractul cu ARGO ... tu vadca nu prea bine intelegi situatia. Si cam imi pare mie ca mult vorbesti si putin faci. Cei ai facut in afara ca sa vorbesti pe forum?

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  !!!!!! Ср Июн 20, 2012 10:41 pm

parca am inteles ca miine la 12.00 la oficiu ARGO!?

!!!!!!
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gicu Ср Июн 20, 2012 10:38 pm

ce fel de adunare la gara oamenii, ce scrisoare sa analizati- O SA RAMINETI FARA BANI. TREBUIE DE ADUNAT CITI MAI MULTI LA SEDIU ARGO SAU IN FATA SIS.

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Ghena bika ne nado brati za roga a za eaitsa!

Сообщение  Arteom Ср Июн 20, 2012 8:37 am

Odata si odata obiectul va fi transmis numai nu stiu in ce luna si in ce an caci Vanea care spune una si face altceva. Promisiunile lui sunt nule. Nu o singura data am discutat la inceput spunea una dar in final facea altceva.

Arteom
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  rozi Вт Июн 19, 2012 11:40 pm

Admine acest articol este afisat pe pag.33 al forumului,sintem la curent deacuma....

rozi
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Ghenadie Вт Июн 19, 2012 11:00 pm

Dragi Investitori joi la 12 ne intilnim in fata companie ARGO str.Armeneasca 26 sa clarificam odata pu totdeauna aceasta intrebare si sa apelam la un jurist (sper ca nu va fi nevoie)dar oricum "nado brati bika za roga"

Ghenadie

Сообщения : 4
Дата регистрации : 2012-06-04
Возраст : 40
Откуда : Chisinau

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Informatie

Сообщение  Admin Вт Июн 19, 2012 10:27 pm

SIS a rezeliat contractul cu II 'Tomaili ARGO' din data de 15 mai 2012.

Vedeti in comunicatul de presa, vedeti mai jos:

http://sis.md/md/newslst/1211/1/4257/

COMUNICAT DE PRESĂ

În legătură cu acţiunile Î.I. „Tomailî - Argo”, Serviciul de Informaţii şi Securitate (în continuare Serviciul) face următoarele precizări:

În contextul neexecutării de către Î.I. „Tomailî – Argo” a obligaţiunilor stabilite în Contractul de colaborare nr. 182/08 din 30 octombrie 2008 de construcţie a complexului locativ din str. Grenoble 159 (str. T.Strişcă 19/2, 19/3, 19/4, 19/5, 19/6), în special a pct. 2.4. lit. c) (după expirarea termenului de trei ani din data începerii construcţiei fiind ridicate doar trei nivele din cele optsprezece preconizate), precum şi în legătură cu modificarea proiectelor de construcţie fără acordul prealabil al Serviciului şi al investitorilor acestuia, la 08 mai 2012 Serviciul a remis spre examinare în adresa ÎI ”Tomailî-Argo” acordul adiţional nr.3 de reziliere a contractului de colaborare pe cale amiabilă.

Totodată, a fost adus la cunoştinţă că compania de construcţie desemnată, care va prelua şi finaliza lucrările la complexului locativ din str. T.Strişcă, este SRL „Alştconstruct”. În acest sens, Serviciul a solicitat în termen de 5 zile transmiterea materialelor ce ţin de valoarea lucrărilor executate, investiţiile achitate de către colaboratorii Serviciului, persoanele fizice din cadrul proiectului „Casa Ta” şi persoana juridică SRL „Mebax-Dublu”.

În rezultatul refuzului de semnare a acordului nr. 3 din 08 mai 2012 şi transmitere a materialelor către SRL „Alştconstruct” în termen de 5 zile, Colegiul Serviciului de Informaţii şi Securitate al Republicii Moldova, în temeiul pct. 2.1. lit. b) şi pct. 8.3. din contract, art. 747 şi 735 din Codul civil, a anunţat ÎI „Tomailî-Argo” despre rezilierea unilaterală a Contractului de colaborare nr. 182/08 din 30 octombrie 2008, începînd cu data de 15 mai 2012.

Sesizăm opinia publică că, după informarea ÎI „Tomailî-Argo” despre rezilierea unilaterală a contractului de colaborare de către Serviciu, în adresa colaboratorilor SIS şi investitorilor proiectului „Casa Ta”, participanţi la construcţia complexului locativ din str. T.Strişcă, au parvenit scrisori cu semnătura dlui Ivan Tomailî, precum că Î.I. „Tomailî-Argo” urmează să transmită către SRL „Alştconstruct” actele solicitate, iar, pentru credibilitate, pe verso, este prezentată scrisoarea SIS din 08 mai curent. Urmînd logica expunerii: responsabil în faţa contractanţilor devenind deja SRL „Alştconstruct” – fapt total nefondat şi care nu corespunde realităţii.

La data de 30 mai curent, Serviciul a solicitat de la ÎI „Tomailî-Argo” în termen de 10 zile să transmită contractele încheiate cu investitorii (persoane fizice, juridice) în construcţia de pe str. T. Strişcă, informaţia privind contractele în cauză, sumele transferate companiei pînă la ziua de 30 mai 2012, documentaţia de proiect, toate drepturile şi obligaţiile rezultate în baza contractului de colaborare nr.182/08 din 30 octombrie 2008, în vederea identificării şi desemnării unui nou antreprenor pentru finalizarea construcţiei. De asemenea, ÎI „Tomailî-Argo” urma să asigure radierea înscrierii în calitate de coproprietar din Registrul bunurilor imobile, cu preavizarea investitorilor despre rezilierea contractului de colaborare cu Serviciul şi stoparea achitării investiţiilor în construcţia nominalizată.

Cu referire la noul antreprenor, acesta urmează să fie identificat şi desemnat în condiţiile Legii nr. 179-XVI din 10.07.2008 cu privire la parteneriatul public-privat.

De menţionat că în perioada de referinţă au fost expuse opiniei publice diverse versiuni pe marginea situaţiei create, un lucru stabilindu-se cert: pierderea încrederii în capacităţile Î.I. „Tomailî–Argo” de a-şi onora obligaţiunile contractuale faţă de colaboratorii Serviciului de Informaţii şi Securitate şi investitorii proiectului „Casa Ta”.

Informaţiile cu referire la acest caz au fost remise către Procuratura Generală a Republicii Moldova.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Ghenadie Вт Июн 19, 2012 9:51 pm

daca o sa lasam asa si nu ne vom stringe cu totii atuncea precis ca va fi jale si nu trebue sal lasam asa pe Tomaiil ca eu am fost la el si am vorbit cu el si el asa se mai rostea la noi care ii dadeam intrebari de parca noi sintem cei vinovati de asta si el inca roaga investitorii ca sal sustie in fata la SIS ca el sa iasa curat si dupa sa ne dea la toti cu piciorul in fund dar trebue de implicat si legea in toata treaba asta trebue sa ne intilnim toti investitorii al proiectului CAsa Ta si sa inaintam ca de nu vom pierde totul

Ghenadie

Сообщения : 4
Дата регистрации : 2012-06-04
Возраст : 40
Откуда : Chisinau

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Cu toate că....

Сообщение  Rusen Вт Июн 19, 2012 9:34 pm

Clitor: "Initial ii baga obiectul cu 75 milioane iar apoi cu 85 de milione, suma lui **** de Tomaili creste pe zi ce trece".
Cu toate că construcţia staţionează din septembrie 2011, valoarea clădirilor se majorează din zi ce trece. Asta poate numai VANEA....

Rusen
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 9 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  gicu Вт Июн 19, 2012 6:16 pm

PRINTRE FORUMISTI SUNT SI SARLATANI DEA LUI ******-TOMAILI. NUI ASCULTATI CASA ASTEPTAM PINA IN TOAMNA, PERSOANE CARE NE ADUNA PE LA GARA FEROVIARA. LOCURILE CELE MAI BUNE SI CU OARECARE EFECT E LA SEDIUL ******-TOMAILI PE STR ARMEANA SI IN FATA S.I.S +MASS-MEDIA.

gicu

Сообщения : 28
Дата регистрации : 2012-01-25

Вернуться к началу Перейти вниз

Страница 9 из 20 Предыдущий  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Следующий

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения