DOM-ARGO
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

+21
alionavalentin
Sera
Ghenadie
olegp33
Argo
gicu
аньчуда
ma6ingan-71
moldovan
Olesea
AlinaSamoila
Deveatka90
Iurie
springviola
Ina
Indartusa
Ivan
Grisa
Andrei
Nicolae
Admin
Участников: 25

Страница 20 из 20 Предыдущий  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Admin Чт Июн 02, 2011 10:25 am

Первое сообщение в теме :

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea , punem foto pe forum .


Последний раз редактировалось: Admin (Чт Июн 02, 2011 10:45 am), всего редактировалось 3 раз(а)

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз


Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Nu din pacate nu sunt din companiea ARGO .

Сообщение  Admin Пт Июн 10, 2011 10:20 am

Grisa пишет:Domnule Admin (daca nu sunteti reprezentatntul firmei ARGO), plasati va rog pe forum video cu adresa din denumirea mesajului!
Va suntem recunoscatori anticipat,
Grigorii
Nu din pacate nu sunt din companiea ARGO .
Am intrat si eu in proiectul "CASA TA" si vazind ca merge cam greu constructia am decis sa fac un forum .. unde toti care sunt implicati in proiectul dat sa poata discuta problema, si de a pune foto referetor la ceia cum merge constructia.

Cerintele utilizatorilor .


Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty https://www.youtube.com/watch?v=G__JqgxCfhk&feature=related

Сообщение  Grisa Пт Июн 10, 2011 9:30 am

Domnule Admin (daca nu sunteti reprezentatntul firmei ARGO), plasati va rog pe forum video cu adresa din denumirea mesajului!
Va suntem recunoscatori anticipat,
Grigorii

Grisa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Cititi Jurnal de Chisinau din 10 iunie 2011

Сообщение  Artur Пт Июн 10, 2011 9:23 am

Bravo Jurnal de Chisinau.

Tomaili a investiti 36 milioane in constructia data (banii SIS + datoriile subantreprenorilor), iar propunerile lui Tomaili (cu privire la finisarea constructiei) sunt noi capcane.
Ar fi bine implicarea conducerea tarii in problema pentru a evita in curind revoltari si din partea contractantilor de la alte constructii cu probleme a firmei AGRO.
Citi Jurnal de Chisinau!

Artur
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty pentru Admin ARGO

Сообщение  Grisa Чт Июн 09, 2011 4:40 pm

Dle Admin eu am trimis e-mailul grigoremaracuta@gmail.com, trimiteti-mi va rog ce ati dorit. Am sa analizez cu placere cele expediate.

Grisa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Pentru grisha

Сообщение  Admin Чт Июн 09, 2011 4:03 pm

Grisa пишет: bounce
Esti smecher.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty grigoremaracuta@gmail.com

Сообщение  Grisa Чт Июн 09, 2011 4:03 pm

Pentru Admin ARGO

grigoremaracuta@gmail.com

Grisa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty pentru Admin ARGO

Сообщение  Grisa Чт Июн 09, 2011 4:02 pm

bounce

Grisa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Admin Чт Июн 09, 2011 2:24 pm

Grisa пишет:Dl administrator, cam se vede in ce directie bate vintul, dar nu-i pe asta!

In primul rind filmul nu e pe publica TV ci pe Jurnal TV, in altdoilea rind persoana s-a dus si s-a prezentat ca jurnalist care face investigatii, dar tu duci lumea in eroare.

Dovezi referitor la constructie vor fi cind la 30 octombrie, cind expira contractul si veti vedea ca ve-ti fi in rahat. Si atunci pot sa plasezi macar o mie de video. Si inca un moment mai intrebati de lucratorii Procuraturii Generale si ve-ti vedea cite probleme au, oamenii inca nu sunt proprietari ai apartamentelor.

Un moment este cert caci ca toti contractantii au fost dusi de nas! Fiti atenti unde bagati banii vostri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Grisha se poate mailu vostru ?.


Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty referitor la contract

Сообщение  Grisa Чт Июн 09, 2011 1:15 pm

Dl administrator, cam se vede in ce directie bate vintul, dar nu-i pe asta!

In primul rind filmul nu e pe publica TV ci pe Jurnal TV, in altdoilea rind persoana s-a dus si s-a prezentat ca jurnalist care face investigatii, dar tu duci lumea in eroare.

Dovezi referitor la constructie vor fi cind la 30 octombrie, cind expira contractul si veti vedea ca ve-ti fi in rahat. Si atunci pot sa plasezi macar o mie de video. Si inca un moment mai intrebati de lucratorii Procuraturii Generale si ve-ti vedea cite probleme au, oamenii inca nu sunt proprietari ai apartamentelor.

Un moment este cert caci ca toti contractantii au fost dusi de nas! Fiti atenti unde bagati banii vostri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Grisa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Cu privire la video de la publica TV

Сообщение  Admin Чт Июн 09, 2011 9:56 am

Inainte de a iscali contractul , cu 2 saptamini am fost si am luat contractul ca exemplu fara probleme.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Atentie

Сообщение  Admin Чт Июн 09, 2011 9:52 am

Vedeti ca sunt persoane care fac spam pe forum cu nume diferit dar e aceeasi persoana.
Si inca una va rog ... totul cu dovezi ... nu vorbe ... ar fi bine filmari foto .

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty https://www.youtube.com/watch?v=G__JqgxCfhk

Сообщение  Grisa Чт Июн 09, 2011 8:57 am

Sad Shocked

Grisa
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty CONSTRUCTIA MERGE ANEVOIOS

Сообщение  SA?A Чт Июн 09, 2011 8:55 am

Construţia de str. Grenoble merge foarte anevoios. Muncitorii sunt nemultumiti de neachitarea la timp a salariilor si spun daca asa va continua vor pleca in general. Au fost cazuri cind firma tomaili Argo le-a adus materiale de constructii necalitative, insa ei au refuzat sa le utilizeze. De aici rezuma ca sunt mari probleme. Nu este exclus sa raminem fara bani si fara apartamente.

SA?A
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Pentru a raspunde in forumul dat

Сообщение  Admin Ср Июн 08, 2011 9:18 am

Pentru a raspunde in forumul dat ... trebue sa va inregistrati.

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Pentru Nicolae de la ARGO

Сообщение  Ninzea Ср Июн 08, 2011 8:53 am

Si eu am impresia ca lui Topmaili Ivan Gheorghievici cineva ii va bierberi oule cu briciul. dar dupa cite stim briciul citeodata aluneca si oule se ating de brici. Smile
Kozlicul ce este el, a furat oamenii si acuma se cataia pe Iaguar si pe BMW. Inteleg ca are grija de familie, dar nu pe baza banilor altor familii.

Ninzea
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty pentru Nicolai de la firma ARGO

Сообщение  Alexandr Вт Июн 07, 2011 6:00 pm

SIS se pregătesc a rezilia contractul cu Argo, iar in octombrie expira termenul de 3 ani, mai furati pînă atunci că se vor adresa la conducerea ţării şi vor ieşi la iveală sume enorme estorcate de Tomailî de la bieţii de după hotare. Dacă în prezent Tomailî are şofer şi frizăriţă personală, curînd îşi va lua şi pază de corp. Nu a mai rămas mult... Atenţie la monitor, Nicolai de la ARGO.

Alexandr
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Pentru Nicolai de la ARGO

Сообщение  Alexandr Вт Июн 07, 2011 5:53 pm

Здравствуйте,
К Вам обращается группа сотрудников Службы Информации и Безопасности Республики Молдова, которые просят исследовать представленные данные, где указывается, как бывший директор СИБ Решетников Артур произвел отчуждение земельного участка, который считается общественным достоянием. Под предлогом обеспечения жилплощадью сотрудников Службы, Решетников, без проведения тендера, подписал договор со строительной компанией «Томайлы - Арго», которые обязались построить на участке по ул. Гренобля 159А пять жилых восемнадцатиэтажных зданий (всего 520 квартир). Из них 220 квартир для сотрудников СИБ, и 300 квартир для строительной компании «Арго». Следует отметить, что в соответствии с проектом, «Арго» имеет право построить на этой земле и элитный дом из шести уровней, которые не предусмотрены в договоре. Решетников Артур, будучи материально заинтересован в подписании этого договора, осенью 2008 года приобрел в Кишиневе, по ул. Виилор 22 участок земли, где построил дом из двух уровней, зарегистрированный на тёщу (для отчуждения земли, Решетников получил 450 000 евро от руководства компании «Томайлы - Арго»). По сравнению с домами сотрудников СИБ, которые не дошли и до нулевого уровня, дом Решетникова уже сдан в эксплуатацию и даже семья депутата проживает по данному адресу. Кроме того, у Решетникова есть ещё один дом на Скиноаса. В качестве директора СИБ, Решетников злоупотребляя, использовал силы и средства Службы в личных интересах, нанеся значительный ущерб общественным и законным интересам. Возможно, некоторые из таких деятельностей и является поводом для похищения и издевательством над Решетниковым в ноябре 2010 года. В настоящее время, занимая должность депутата в Парламенте, Решетников Артур проявляется в роли ожесточенного защитника работников правоохранительных органов, яро противится законодательным инициативам, направленные против отмены социальных льгот для этой категории, включая аннулирование закона о предоставления военным жилплощадь от государства. О сложившейся обстановке и других моментах связанных с подписанием договора, руководству Службы известно, однако избегают вмешательства в вопросе о защите прав и интересов работников, а также государственных интересов, так как обеспокоены особым статусом депутата Решетникова Артура. Думаем, что представленные данные вызовут интерес у публики, тех, кто раздумывает вступить в проект «Casa ta» и ещё не вступил, может и отблагодарят.
Заранее спасибо.

Alexandr
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty da o stiu pe femeia lui Oleg Sirghi

Сообщение  Marcel Вт Июн 07, 2011 4:45 pm

Da o stiu pe sotia lui Oleg Sirgi inca de la Aademia de Politie. Buna ştucika. Dar nu-i pe asta. Referitor la constructie, este evident ca e kidos polnîi! Oameni buni nu va băgaţi în acest rahat. Dar dacă aţi făcut greşala atunci retrăgeţi-vă banii cît mai urgent!

Marcel
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Firma levaia

Сообщение  Erioama Вт Июн 07, 2011 4:42 pm

Firma asta e levaia de tat! Incepind cu patronul Tomaili terminind cu juristul Oleg Sirghi, care a fraudat Inspectoratul Fiscal pe cind activa. La fundul lui stau circa 35 mii euro. Pe el tzrebuia sa-l cerceteze pelan insa la timp a ciupit-o! Da uitati-va numai la mutra lui, seamana cu un motan hranit.

Erioama
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Nicolae ce tormoyesti?

Сообщение  Igor Вт Июн 07, 2011 4:38 pm

Mai Nicolae am impresia ca tu nu stii ce-i cu viata ta. Mai baiete iata tu stii ca Tomaili ARGO are proiectul de constructie doar pina la nivelul zero. Pentru a ridica blocurile mai sus ei nu au proiectarea! Mai intereseazate, mai afla, mai cauta nu sta si scri aiureli de ale tale. Eu personal am sa ma adresez la Procuratura pe acest caz, am sa depuun o cerere si la CCIEC. Dar daca vor fi mai multe plingeri de acest fel il vom pune pe acest Tomaili la punct foarte repejor.

Igor
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty De acord trebuie de sesizat Procuratura Generala

Сообщение  Nicu Вт Июн 07, 2011 4:34 pm

Sunt in totatalitate de acord trebuie cit mai urgent de adresat catre Procuratura Generala referitor la excrocheriile lui Tomaili. De facut o claritate caci noi am inclus banii dar rezultate nu se vad. El mai unge ochii la niste neandertali alt de Nicolae, prin aceea ca la constructie se mai invirtesc 2, 3 oamenii si toarna cite o caldare de biton. Cu asa tempouri vom intra in apartamente peste 40 de ani.

Urgent trebuie de adresat la un avocat specializat si nu de asteptat. De actuionat mudacul ista in judecata!

Nicu
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty pentru Nicolae

Сообщение  Ion Вт Июн 07, 2011 4:28 pm

Nicolae a merge incet asta nu inseamna a nu iesi din pamint 3 ani de zile si sa hraneasca doar cu promisiuni. Tu Nicolae mai bine sa te informezi de firma data. Aici sunt doua versiuni or tu esti departe de realitate or tu ai tangente la Tomaili.

Acest personaj Tomaili a fost implicat intr-o sumedenie de letigii si nu doar axate pe problema tergiversarii conmstructiilor, ci pe calitatea produselo: geamuri, usi. tencuiala etc. Nicolai ar trebui sa stii acest lucru. Mai mult ca atit firma data nu a dat in exploatare nici un bloc locativ. De finisat constructia a finisat-o dar oamenii ncare locuiesc nu sunt proprietari. Proprietar este banca la care Tomaili a gajat obiectul si pina nu se achita cu banca, ceea ce nu este real in cazul şarlatanului Tomaili" oamnii nu vor fi proprietari a apartamentelor lor.

Referitor la lucratori, Nicolai, persoanele care au plecat sunt lucratori foarte buni si au plecat care la alte firma care peste hotare, insa problema a fost ca mudikul de Tomaili nu le platea banii la timp si lea redus din salariu de la 10 mii la 4 mii.

Dupa cite ai spus ca lucrezi peste hotare cam nu coincide cu realitatea, deoarece am fost si in exterior si asa debilism nu am vazut!

Ion
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty cu privire la lucrari

Сообщение  nicolae Вт Июн 07, 2011 1:20 pm

Eu nu inteleg aceste persoane invidioase care incearca sa faca ajiotaj . Eu lucrind in Europa urmaresc orice informatie cu privire la mersul lucrarilor si vad destul de bine ca lucrarile merg incetisor dar bine , decit sa miarga repede si constructia sa nu fie trainica , mai bine asa . Totus sint 18 etaje . In Italia este un normativ , care nu permite de a face mai repede un etaj timp de 3- 4 saptamini , pentru rezistenta constructiei . Si credca daca au si redus personalul , credca pe cei care vroiau salarii mari dar sa traga mita de coada .Ma rog Domnului sa miarga aciasta constructie cu doamne ajute pentru ca si eu cumpar la ei un apartament .

nicolae
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Foto/Video 07.06.2011

Сообщение  Admin Вт Июн 07, 2011 9:33 am

Foto/Video 07.06.2011 .

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 2011-032
Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 2011-033

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty sa cautam un avocat

Сообщение  Jorik Вт Июн 07, 2011 8:16 am

Trebuie sa ne mobilizam si sa expediem o scrisoare comuna catre SIS, caci a lor este lotul de pamint si sa actionam in instanta de judecata firma Tomaili ARGO. Cic de cit este o structura serioasa si vor hotari problema.

Se poate de incercat de trimis o scrisoare de sesizare si Procuraturii Generale referitor la excrocheriile omise de aceasta firma..

Jorik
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty de reliziat cit mei urgent contractele

Сообщение  ANTIARGO Пн Июн 06, 2011 1:59 pm

Trebuie cit mai urgent de reliziat contractele, caci vom avea mari probleme si timpul trece. Tomaili Ivan este un individ dupa care plinge inchisoara.Dinsul a mai fost implicat in scandaluri si scheme frauduloase. Din start trebuia de luat seama! Sad

ANTIARGO
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty ARGO firma cu probleme

Сообщение  Andrei Пн Июн 06, 2011 1:48 pm

Dupa cite a scris Nicolai se vede de la o posta ca probabil este angajat al firmei ARGO.

Firma are probleme financiare extraordinare, are datorii fata de subantreprenori, ceia ce spune Nicolai sunt aberatii. De la firma Diuran sau Alshconstruct, care este subatreprenorul obiectului au plecat deja 6 persoane. (cei care nu cred mai intrebati lucratorii). Mai mult ca atit firma ARGO are datorii fata de o sumedenie de agenti economici, precum si Banca de Economii. Ceeia ce se construieste acum este foaie la urechi. Conform contractului stabilit intre SIS , blocul urmeaza a fi dat in exploatare la 30 octombrie 2011, au m-ai ramas numarate luni.
Tomaili a construit obiectul pe datorii, fara a investi macar o copeica.
Si ve-ti vedea ca se vor incepe procese de judecata, oamenii nu vor prelungi contracetele.

Andrei
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Foto/Video 06/06/2011

Сообщение  Admin Пн Июн 06, 2011 12:59 pm

Constructia merge ...(cite oleaca)

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 2011-029
Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 2011-030
Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 2011-031

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty eu platesc

Сообщение  nicolae Пн Июн 06, 2011 11:24 am

Da intradevar prima rata s-a platit in casa firmei , dar mai departe numai prin transfer bancar . Si in deobste eu cred ca sint persoane invidioase , care au strinit toate prostiile cu falimentul . Demonstratimi ca nu e asa . Eu am vazut pe trei forumuri trei persoane care totul au stirnit , dar toti sau luat de urma lor . Lasa sa se prezinte acel lucrator care zice ca n-a primit salariul dein 2010 . Daca el spune asa de ce mai lucreaza fara salariu in continuare si nu liapada firma ca mai sint firme de constructie in Chisinau . Da eu am analizat situatia inainte de a investi banii . Lotul de teren a fost acordat in 2009 dar sau judecat pentru acest lot pin la finele anului 2010 . Cind s-a rezolvat problema a aparut si programil de constructie . Mai cititi pe forumuri si despre persoanele care au primit aparatamente . Eu am observat ca constructiile au fost cu intirziere , unele lucrari nu li-au convenit cumparatorilor , dar au fost inlaturate problemel . N-a coencis la constructia unui apartament un (unul) metru patrat . Dar cineva din voi a lucrat la constructie caci si acolo nu e totul perfect e de ajuns inginerul sa gresiasca 10 centimetri la un apartament ca se perd 2 metri . Altul s-a plins ca la balcon i s-au pus ferestre cu un rind de sticla . Sint de acord cu el , dar s-ar multumi ca n-a fost inselat si a primit ai sai 4 pereti . Eu real ma uit la situatie si nu cred ca ei o sa dovediasca pina in 2013 constructia dar prin vara anului 2014 o sa fie gata cum nar fi sint 5 palate , iar daca erau 2 sau 3 poate ii credeam . Timpul o sa arate . Am privit eu si acele video de mai sus si pot sa va spun ca se face o antireclama intentionata . Eu vas indemna pe toti voi sa va duceti la alte firme de constructie si cereti un tip de contract ca sal luati acasa si dupa aceia scrieti pe acest forum cum vi la dat . Un cunoscut a procurat un aparatment in centru Chisinaului de la alta firma. El deja traeste in el .Eu lam rugat sami arate contractul si stiti ce mia spus el ca nare dreptul . Pentruca este o taina comerciala cu privire la costul metrului patrat cu care i s-a vindut lui si ca sa nu aiba conflicte cu vecinii care toti au procurat pe acelas etaj aparatmente la preturi diferite a metrului patrat . Logic este asa .Pina la urma mam uitat in acel contract ca e s-a facut o oferta de minus 10 % pentru achitarea inainte de termen .

nicolae
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Vedem ce facem

Сообщение  Admin Пн Июн 06, 2011 10:19 am

Oameni buni poate ne unim si incercam sa vedem care e treaba reala .. Gasim un Advocat si vedem cum putem intoarce banii daca totul e asha de rau , sau cerem ceva garantii ?

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Eu platesc

Сообщение  alex Пн Июн 06, 2011 10:10 am

Eu platesc numai la banca de economii .... nam platit nici odata in contabilitatea lor

alex
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty ARGO este o firma faliment

Сообщение  Kenzo Пн Июн 06, 2011 9:37 am

Tomaili ARGO este pe cale de faliment, dar proprietarul acesteia cauta cu orice pret sa mai scoata din oameni banii. Cine a avut de afacere cu ei stie ca banii sunt dati direct in casa firmei ci nu in banca, fapt ce trezeste din start dubii. Tomaili Ivan mai detine afaceri si peste hotarele tarii unde toti banii locatarilor le-a investiti anume in aceste firme! Nu este de mirare cum a fost aleasa aceasta firma de cele mai prestigioase institutii ale statului Procuratura Generala si SIS. Conducerea acestor institutii a avut interesele lor personale. Se presupune ca ex-directorul SIS Resetnicov ar fi luat 480 mii euro pentru a accepta aceasta companie de constructie.

Kenzo
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty http://www.mitropolia.md/main/show_article/1318

Сообщение  Semion Вс Июн 05, 2011 5:15 pm

Ei ne asigură că casa aparţine SIS RM şi totul va fi bine, dar vai şi amar de c.... acestora. Ei singuri nu ştiu unde să se adreseze ca casa să fie finalizată. Au început casa cu fală, dar ....

Semion
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty https://www.youtube.com/watch?v=G__JqgxCfhk

Сообщение  JurnalTV Вс Июн 05, 2011 5:05 pm

Iar calitatea construcţiei lasă de dorit. Puteţi verifica la Grădina Botanică, de asemenea cu calitatea şi urmările cu gajul la bancă puteţi verifica construcţia din str. N. Sulac, 4 din sectorul Ciocana (locatarii pînă în prezent nu pot deveni proprietari). Nu vă lăsaţi du-şi în eroare, nu chiar aşa uşor se face banul pentru al cadona în proiectul CASA TA!!!!!! O să vă convingeţi pînă la finele anului 2011 despre tempourile construcţiei, iar cione spune că construcţia merge se greşeşte sau activează în favoarea acestei firme de şarlatani.

JurnalTV
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty acces interzis 02 aprilie 2011

Сообщение  JurnalTV Вс Июн 05, 2011 4:59 pm


JurnalTV
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Proiectul casa ta fără perspectivă

Сообщение  Valera Вс Июн 05, 2011 4:58 pm

Companiile serioase de construcţii dau casele în exploatare în 2-3 ani, iar aceştea (lucrările au început în primăvara 2009) în 2 ani nu pot ieşi din pămînt. Iar construcţiile vechi toate sînt puse în gaj la banca de economii. Bieţii oameni care muncesc după hotare şi dau banii unor escroci.

Valera
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Argo

Сообщение  Valera Вс Июн 05, 2011 4:49 pm



Întind timpul ca să scoată mai mulţi bani din contractanţi. Lucrăm doi cu o lopată, iar salariile nu le-am primit din 2010. Firma este pe cale de faliment, iar construcţia nu are perspectivă. Atenţie la monitor, că în caz contrar ve-ţi rămîne fără bani şi fără construcţie.

Valera
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Cu privire la constructia din str.Grenoble 159

Сообщение  Nicolae Пт Июн 03, 2011 12:31 pm

Multumesc lui Alex pentru timpul lui personal perdut si ca a pus aceste poze de la cantierul de la botanica di str.Grenoble 159 , caci eu sint in strainatate si pe saitul firmei nu se mai vad nimic reinoiri .

Nicolae
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Zilelel acestea o sa mai pun ceva poze

Сообщение  alex Пт Июн 03, 2011 9:58 am

Zilelel acestea o sa mai pun ceva poze

alex
Гость


Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Astea sunt foto de pe data 03/05/2011

Сообщение  Admin Чт Июн 02, 2011 10:32 am

Astea sunt foto de pe data 03/05/2011
Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 2011-016
Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 2011-017
Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 2011-018


Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta )  de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum . - Страница 20 Empty Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Admin Чт Июн 02, 2011 10:25 am

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea , punem foto pe forum .


Последний раз редактировалось: Admin (Чт Июн 02, 2011 10:45 am), всего редактировалось 3 раз(а)

Admin
Admin

Сообщения : 202
Дата регистрации : 2011-06-02
Возраст : 42
Откуда : Chisinau

https://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Страница 20 из 20 Предыдущий  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Вернуться к началу

- Похожие темы

 
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения