Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Страница 17 из 20 Предыдущий  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следующий

Перейти вниз

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Admin в Чт Июн 02, 2011 10:25 am

Первое сообщение в теме :

Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea , punem foto pe forum .

Последний раз редактировалось: Admin (Чт Июн 02, 2011 10:45 am), всего редактировалось 3 раз(а)

Admin
Admin

Дата регистрации : 2011-06-02

Посмотреть профиль http://domargo.forum2x2.ru

Вернуться к началу Перейти вниз

Am fost dar nu a fost nimeni

Сообщение  Grisa в Вт Ноя 22, 2011 5:08 pm

Eu am fost in ziua stabilita, dar nimeni nu a venit, probabil oamenii asteapta ca cineva sa le hotarasca problema. NU astaptati mana din cer! Daca nu va ve-ti implica singuri, atunci pute-ti sa va luati de o grija ca constructia se va finisa poate peste vreo 20 de ani. Cind va creste Matvei a lui Tomaili si va prelua businessul tatalui.

Grisa

Дата регистрации : 2011-08-18

Посмотреть профиль

pii ce o sa vina cineva ?

Сообщение  Admin в Пт Ноя 18, 2011 3:17 pm

pii ce o sa vina cineva ?

Admin
Admin

Ne stringem

Сообщение  Admin в Пн Ноя 14, 2011 4:19 pm

Ne stringem dar o mica remarca : Ca dovada, ca cine vine la adunare sa arate contractul .... ca sa nu vie persoane straine ... si sa ne strice si asha dispozitia rea.

Ne intilnim din partea din urma ... unde e ultima statie la rutiera 103 Botanica.

Admin
Admin

Ok

Сообщение  Admin в Пн Ноя 14, 2011 4:16 pm

Hai sa ne intilnim spre exemplu simbata pe la ora 9-00/10-00 pe data de 19/11/2011

Admin
Admin

Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Grisa в Пн Ноя 14, 2011 2:57 pm

Question Exclamation Question Exclamation Question Exclamation Question

Grisa

Посмотреть профиль

Re: Cine a intrat in proectul (Casa ta ) de pe str.Grenoblea, punem foto pe forum .

Сообщение  Grisa в Пн Ноя 14, 2011 2:56 pm

Argumentul care si mi-au spus clar ca nu sunt bani, ei au primit salariul cu intirziere. O cauza ar fi ca nu s-a prelungit contractul cu Tomaili.

Oamni buni, situatia noastra e foarte dificila!V-am mai spus si inainte, da-ti sa intilnim la santier pentru a discuta! Daca vom fi uniti putem sa cerem de la Tomaili ceva, dar cind suntem cite unul, nu vom reusi nimic!

Eu cred e timpul sa-l dam in judecata! Nu avem de ales!

Grisa

Посмотреть профиль

Lucratori

Сообщение  Admin в Пн Ноя 14, 2011 10:33 am

Pe shantier nimeni nu era , se aude ca banii au fost pusi pe depozit , in baca pe timpul de iarna .

Admin
Admin

Foto 10/11/2011

Сообщение  Admin в Пн Ноя 14, 2011 10:33 am

Admin
Admin

07.11.2011

Сообщение  Andrei в Пн Ноя 07, 2011 11:28 am

Am fost la STROICĂ. Nu se lucrează!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Puneţi foto să vadă toţi staţionarea lucrărilor de construcţie.

Andrei

Дата регистрации : 2011-08-17

Посмотреть профиль

Atentie!!!

Сообщение  Indartusa в Пт Ноя 04, 2011 7:33 pm

Azi a fost un prieten la constructie. affraid Oameni buni, de o saptamina nu se construieste nimic!!!! E vrajeala si pacaleala!!! La constructie sunt doar paznici si cainii. Cred ca am intrat in belea Sad Bai Tomaili ce esti!!!!!!!!!!!! De ce iti bati joc de noi!!!!!!!!!!!

Ваня! Последний раз предупреждаем! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Indartusa

Дата регистрации : 2011-10-12

Посмотреть профиль

Oameni buni trezutu-va si mobilizati-va putin!

Сообщение  Grisa в Пт Ноя 04, 2011 10:07 am

Shocked Trece timpul si ne vom trezi cu placate in fata Guvernului, dar Tomaili se va odihni undeva la mare si ii va fi in cot de noi!

Grisa

Посмотреть профиль

Сообщение  Grisa в Пт Ноя 04, 2011 10:06 am

lol!

Grisa

Посмотреть профиль

II JOPA!

Сообщение  Grisa в Пт Ноя 04, 2011 10:05 am

Eu doar v-am spus ca situatia e critica. Au ramas la nivelul care era inca saptamina trecuta! Am sunat la firma, dar ca de obiei "totul va fi bine" deja de 2 ani tot asta aud. Firma de sarlatani. Am crezut doar ca proiectul de la casa numarul 5 e cu probleme dar se vede ca intregul obiect de constructie e in rahat.

Grisa

Посмотреть профиль

Foto 04/11/2011

Сообщение  Admin в Пт Ноя 04, 2011 9:24 am

Admin
Admin

Сообщение  Grisa в Ср Ноя 02, 2011 2:21 pm

Oamni buni luativa de-o grija ce mai asteptam sa reliziem cu ARGO contractele si sa-i dam in judecata. Eu v-am spus demult ca asa va fi. Dar am sperat ca macar pina la Anul Nou vor construi! ia mare PIDARAS e Tomaili. Drept cine a zis se gindeste la Matvei. Asa kanciuji trebuiesc inchise si izolate de societate. Eu cred ca o iesire ar fi sa ne apropiem la astia de la SIS sa vedem ce fac ei, sau macar sa trimitem o scrisoare comuna.
Oameni buni situatia e diplorabila! Trebuie de actionat cit mai urgant!

Grisa

Посмотреть профиль

02.11.2011

Сообщение  Andrei в Ср Ноя 02, 2011 10:34 am

Eu am fost azi la construcţie. Porţile sînt închise, pe teritoriu se văd vreo 5 muncitori care netezesc pe spate cîinii de la şantier. Construcţia s-a stopat din lipsa de finanţare şi materiale de construcţie. Domn admin, puneţi Vă rugăm imagini foto la ziua de azi ca să putem să comparăm lucrările în timpul apriopiat. affraid PRIEHALI!!!! affraid

Andrei

Посмотреть профиль

Apar probleme

Сообщение  Ivan в Вт Ноя 01, 2011 8:43 pm

Eu am trecut sîmbătă şi luni pe la construcţie şi pot spune că au scăzut considerabil tempourile lucrărilor. Nu se aduce beton. Acestea-s primele semne că gata cu construcţia. Ce faceţi cei de la SIS, aţi prelungit contractul sau nu. Spuneţi ceva ce tăceţi? Cine are aparat foto digital faceţi imagini foto din 10 în 10 zile să putem aprecia cum merg lucrările la construcţie. Să vadă şi acei de după hotare, care cred că muncesc pentru copiii săi, însă în realitate o să-l facă gospodar pe Tomailî şi feciorul său Matvei. Cineva de la firma "Argo" a spus că Matvei din spotul publicitar de la firma "Argo" este feciorul lui Tomailî Ivan şi într-adevăr "ARGO" se gîndeşte la Matvei, dar nu şi la restul copiilor. Să ţinem situaţia la control împreună, iar cine află ceva care nu-i în folosul nostru, daţi de ştire!

Ivan

Дата регистрации : 2011-09-11

Посмотреть профиль

Сообщение  Grisa в Вт Ноя 01, 2011 3:05 pm

Klounii de la ARGO sint in situatie cam dificila. Ultimele noutati dupa cite stiu si am vorbit cu persoane chiar din firma Tomaili va construi doar pina la Anul Nou, caci nu dispune de mai multe finante. Iar instalarea camerelor web - e o minciuna ordinara pe care o spune Tomaili.
lol!

Grisa

Посмотреть профиль

Ce-i cu construcţia?

Сообщение  Andrei в Вт Ноя 01, 2011 2:25 pm

Cine a fost la construcţie? Merg lucrările sau nu? Nu am fost de trei săptămîni şi nu cunosc care-i treaba. Cineva mi-a spus că lucrările se vor stopa în timpul apropiat că la TOMAILÎ se termină finanţele. Este corect sau nu. Unde-s camerele web. Nu o mai rămas mult pînă la Anul Nou şi vom face comparaţie cu construcţia din str. Milestiu a firmei Basconslux. Camerele Web domnilor de la ARGO!

Andrei

Посмотреть профиль

Сообщение  Grisa в Вт Ноя 01, 2011 11:34 am

Ce ne mai trebuie? E clar cu firma lui Tomaili! clown

Grisa

Посмотреть профиль

http://jurnal.md/ro/news/securistii-isi-cauta-dreptatea-212148/

Сообщение  Grisa в Вт Ноя 01, 2011 11:33 am

SCHEME FRAUDULOASE // Între timp, Reşetnicov e ales vicepreşedinte al Parlamentului

În timp ce deputatul Artur Reşetnicov a ajuns în prezidiul Parlamentului, foştii săi colegi de la SIS sunt în aşteptarea explicaţiilor din partea conducerii firmei de construcţie SRL „Tomailî Argo”, cu care acesta a încheiat un contract în condiţii lipsite de transparenţă, în toamna anului 2008. Firma de construcţii, fondată şi condusă de Ivan Tomailî, urma să construiască 520 de apartamente, dintre care 220 pentru lucrătorii SIS pe str. Grenoble 159 A. Conducerea SIS a solicitat firmei să prezinte garanţia deţinerii a 70 la sută din mijloacele financiare necesare finisării construcţiei; în caz contrar, va rezilia contractul.

Compania se obliga să efectueze peste 60 la sută din lucrări din surse proprii, să asigure proiectarea, construirea şi darea în exploatare a clădirilor şi a unei biserici în preajmă. Angajaţii SIS urmau să acopere cheltuielile pentru cele 220 de locuinţe care le reveneau în posesie. Din start li s-a cerut să achite nu mai puţin de 30% din preţul apartamentelor. Unii şi-au vândut apartamentele şi, de teamă că preţurile cu timpul ar putea să se majoreze, au achitat 100% din costul acestora. În medie, angajaţii au achitat peste 40 la sută din lucrări, circa 27 milioane de lei.

Vor decide dacă reziliază sau nu contractul

JURNAL a scris anterior că, la data când clădirile trebuia date în folosinţă, aici abia se punea temelia viitoarelor blocuri. În urma analizei cheltuielilor, s-a stabilit că firma de construcţii a direcţionat peste 11 milioane de lei din banii angajaţilor SIS la finisarea unei construcţii pentru angajaţii Procuraturii Generale, care, la rândul lor, ameninţau cu judecata.

Între timp, conducerea ÎI „Tomailî Argo” a încheiat contracte şi cu peste 200 de persoane fizice. Conducerea SIS nu exclude că, pentru evitarea unui scandal cu Serviciul de Informaţii, banii luaţi de la oameni ar putea fi investiţi în construcţia unui bloc pentru lucrătorii SIS. Pentru a evita acest lucru SIS i-a solicitat lui Ivan Tomailî să prezinte garanţia deţinerii a 70 la sută din mijloacele financiare necesare efectuării construcţiei celor cinci blocuri, în caz contrar, contractul cu această firmă va fi reziliat şi, spre deosebire de prima oară, va fi anunţat tender.

„Ieri, a expirat data la care acest agent economic urma să ne prezinte garanţia deţinerii mijloacelor necesare pentru această construcţie. Încă nu ni s-a prezentat niciun document. Zilele acestea, dacă nu vom avea un răspuns, vom convoca adunarea persoanelor care au investit în această construcţie şi vom decide dacă va fi sau nu reziliat contractul”, a declarat, solicitat de JURNAL, directorul interimar al SIS, Valentin Dediu.

Imobil lipsă în declaraţia pe venit

Colegii lui Reşetnicov sunt de părerea că acesta nu ar fi favorizat pur şi simplu firma lui Ivan Tomailî, ci că ar fi beneficiat de un bonus care i-a permis să-şi construiască o casă pe str. Drumul Viilor 22, unde locuieşte pe moment cu familia.

În datele Oficiului Cadastral, imobilul de la această adresă figurează pe numele soacrei lui Artur Reşetnicov, Ludmila Daţco. Terenul a fost procurat la finele anului 2007, iar casa cu două niveluri, cu o suprafaţă de 212,7 m.p., a fost gata la 31 decembrie 2009.

În declaraţia de venit a deputatului figurează o casă în Chişinău de 189 m.p. şi un teren aferent de 0,0615 ha. Pe parcursul anului 2010, acesta a înregistrat un venit de circa 953 mii de lei obţinut de la locul de muncă, 157 mii de lei din vânzarea automobilului şi circa 104 mii lei din arenda unor încăperi. Pe lângă aceste bunuri, soţia sa deţine un oficiu de 107, 3 m.p.

Reşetnicov ales vicepreşedinte al Parlamentului

Fostul director al SIS, Artur Reşetnicov, a fost ales, vineri, cu votul a 54 de deputaţi PCRM şi PDM în funcţia de vicepreşedinte al Parlamentului. „Nu am votat pentru Reşetnicov pentru că au existat învinuiri la adresa sa că ar fi fost implicat în evenimentele din 7 aprilie. Sperăm că această avansare nu va influenţa derularea anchetei ”, a spus deputatul liberal, Valeriu Saharneanu.

Grisa

Посмотреть профиль

Cam in ultimul timp lucrarile merg cam pasiv

Сообщение  Grisa в Ср Окт 26, 2011 9:09 pm

Luni am fost la obiect si am vazut ca deja apar probleme cu betonul, probabil ca la Tomaili se termina banii si ne von esua cu niste "surprize". Nu merita incredere acest Tomaili. A inceput putin sa lucreze doar pentru a distrage atentia si a prelungi contractul.Cind a vazut ca a fost schimbat directorul SIS a ramas in suspans. Simte ca va fi trimis in na..... si cite putin stagneaza procesul de constructie. Va fi asa ca si in cazul camerilor web.

Grisa

Посмотреть профиль

O sa vad

Сообщение  Admin в Чт Окт 20, 2011 2:53 pm

O sa vad poate zilele apropiate o sa plec ... la constructie.

Admin
Admin

Important!

Сообщение  Ina в Чт Окт 20, 2011 9:29 am

Cine cunoaste cei de la SIS au prelungit contractul cu "Tomaili Argo"? Daca nu atunci pe cand se prevede prelungirea acestuia...Ar fi foarte bine ca la prelungirea acestuia sa se tina cont de cateva criterii care ar asigura buna functionare in construirea de mai departe. Aceasta presupune un control mai riguros, inclusiv si a finantelor de care dispune firma data pentru constructia celor 5 blocuti locative.
Trebuie mai multa insistenta din partea fiecaruia din noi...pentru ca in caz contrar vom astepta mult si bine...Dac cineva a fost la constructie va rog puneti FOTO

Ina

Дата регистрации : 2011-10-20

Посмотреть профиль

Cine a mai fost pe la constructie?

Сообщение  Indartusa в Ср Окт 19, 2011 10:24 am

Cine a mai fost pe la constructie?
Merg lucrarile?
De 2 saptamini nici o veste... Sad
Cei care sunt in Chisinau - poate mai treceti pe la casa Question Please Exclamation

Indartusa

Посмотреть профиль

Nu tin cu tomalii

Сообщение  Admin в Ср Окт 12, 2011 3:27 pm

Nu tin cu tomalii ... Very Happy

Admin
Admin

2 Andrei

Сообщение  Indartusa в Ср Окт 12, 2011 3:06 pm

Andrei пишет:Eu am incerCAT să pun fotografia proiectului meu, dar nu mi se primeşte. Adminu nu permite, ţine cu Tomailî şi spune că facem publicitate. Construcţia merge binişor, iar de la Anul Nou promit că încep lucrările de ridicare a pereţilor. Camerele WEB nu se văd!!!!!

Daca tine cu firma - nu mai crea acest forum Rolling Eyes
Asa ca e libertate si ...
Da publicitate lasa sa-si face el pate mai vinde ceva sa nu zica iar ca nu are bani

Indartusa

Посмотреть профиль

Pentru Indertaleţ

Сообщение  Andrei в Ср Окт 12, 2011 2:31 pm

Eu am incerCAT să pun fotografia proiectului meu, dar nu mi se primeşte. Adminu nu permite, ţine cu Tomailî şi spune că facem publicitate. Construcţia merge binişor, iar de la Anul Nou promit că încep lucrările de ridicare a pereţilor. Camerele WEB nu se văd!!!!!

Andrei

Посмотреть профиль

Proiecte diferite?

Сообщение  Indartusa в Ср Окт 12, 2011 11:02 am

Grisa пишет:Acest proiect are ceva probleme ca l-ati plasat pe forum? dac au aparut careva probleme va rog sa ne spuneti! Toti care a depistat probleme cu proiectele va rog sa va expuneti ca lumea sa cunoasca situatia reala! bounce

Ar fi bine sa vedem toate proiectele apartamentelor ce se construiesc. Din cite inteleg ele difera de la bloc la bloc. Mai mult, initial erau altfel apartamentele.
Daca aveti posibilitate - plasati-le pe forum pentru discutii.

Indartusa

Посмотреть профиль

pentru Admin

Сообщение  Grisa в Ср Окт 12, 2011 9:23 am

Acest proiect are ceva probleme ca l-ati plasat pe forum? dac au aparut careva probleme va rog sa ne spuneti! Toti care a depistat probleme cu proiectele va rog sa va expuneti ca lumea sa cunoasca situatia reala! bounce

Grisa

Посмотреть профиль

Foto 06/09/2011

Сообщение  Admin в Пн Окт 10, 2011 9:08 am

Admin
Admin

am fost chiar ieri se construieste incetisor.

Сообщение  Grisa в Ср Окт 05, 2011 10:02 am

Am fost chiar ieri. Pentru Admin - nu fac publicitate, dar pot sa zic ca se construieste, insa in comparatie cu Basconslux ei sunt inca departe! Camerele web pine ce nu sunt puse! Nu dispun de aparat foto si nu am fotografiat. Cine are, va rog plasati ceva poze pentru confirmare.

Grisa

Посмотреть профиль

Constructie

Сообщение  Admin в Вт Окт 04, 2011 8:45 am

Ce nimeni nu a amai fost la constructie ?

Admin
Admin

Сообщение  Grisa в Чт Сен 29, 2011 4:20 pm

Nu stiu nici eu nu vad camerele acestea web. Cred ca iar e o mutca de a lui Tomaili. De la omul ista numai mutshi si minciuni. lol!

Grisa

Посмотреть профиль

Web camerele unde-s?

Сообщение  Andrei в Ср Сен 28, 2011 11:17 am

Am fost la construcţie. Lucrările merg binişor la moment. Cel mai interesant că încă nu au fost montate camerele web promise. Domn Nicolai, Dumneavoastră mai bine i-aţi comunica şefului Tomailî că norodul cere camere web, dar nu trebuie să le faceţi reclamă cu imaginile foto de pe sait. Cine trebuie şi fără sait urmăreşte practic zilnic mersul lucrărilor la obiect. Cum se vor stopa lucrările de construcţie, atunci vor fi informaţi toţi contractanţii de la obiect despre acest fapt pentru a stopa finanţările lunare pe care le facem. La moment pot să spun că lucrările merg normal sau binişor, DAR NU BINE.

Andrei

Посмотреть профиль

Сообщение  Grisa в Сб Сен 24, 2011 2:32 pm

Nicolai, de calitate nu ma pot pronunta, dar de termen pot sa-ti spun un lucru cert. Tomaili Argo trebuia sa dea in exploatare acest impobil la 30 octombrie 2011, si acum emana atita staruinta ca sa-i prelungeasca contractul, iar dupa ce contractul va fi prelungit- crede-ma, ca acest proiect iarasi va fi in stagnare. Nu stiu ce o sa faca ca bani nu prea are. Tomaili Argo a investit iarasi in alt proiect de pe str. Melestiu, necatind la faptul ca are o sumedenie de probleme .

Grisa

Посмотреть профиль

Andrei a fost foarte interesant.

Сообщение  Grisa в Сб Сен 24, 2011 2:25 pm

Andrei este foarte interesant ce ai plasat pe forum. De aici se vede clar inclusiv si pentru cei care incearca ceva sa ascunda ca obiectul de pe Grenoble merge anevoios. Este suficient sa vezi cum cresc obiectele la Basconslux si iti faci concluziile referitor la Argo.De trei ani deja umfla baloane Tomaili si macar nu a ajuns la etajul 10.

Oameni buni iata si cauza de ce Tomaili nu doreste sa instaleze web camerele promise, ca sa nu fie tinut la contro, de cei care investesc, mai cu seama cei de prin Italia, Portugalia, Rusia s.a.

Grisa

Посмотреть профиль

Cu privire la lucrari

Сообщение  Nicolae в Сб Сен 24, 2011 2:17 pm

Salut la toti . Ma bucur ca constructia merge calitativ . Cine asteapta poze noi va pot spune ca le puteti vedea pozele reinoite pe saitul oficial al companieie http://dom-argo.md/ru/botanika-ulitsa-grenoblea-159 . Dar daca mai face cineva poze si le plaseza aici va multumesc anticipat ca sa am si eu posibilitatea sa urmaresc mesul lucrarilor .

Nicolae

Дата регистрации : 2011-07-08

Посмотреть профиль

Web camera

Сообщение  Admin в Вт Сен 20, 2011 11:47 am

Azi am vorbit cu reprezentanti de la argo... in privinta instalarii camerei web ... ei spun ca companiea la care au comandat serviciul dat , a cumparat .. utilajul si in curind trebue sa fie instalata camera web ... dar pina atunci nu stiu exact care e cauza neexecutarii comenzei ... de companie (?).

Ar fi de dorit ... mai multi sai sune si sai intrebe despre WEB Camera ...

Admin
Admin

Pentru Domn Admin şi alţii de la ARGO

Сообщение  Andrei в Вт Сен 20, 2011 8:53 am

Domn Admin! Aceasta nu este publicitate pentru firma Basconslux, ci o modalitate ca contractanţii să poată compara cum lucrează două firme diferite, totodată o modalitate de al impune pe Tomailî să nu rămînă în urmă de Basconslux. Dar Dumneavoastră, domn Admin mirosiţi a peşte, care înoată în acvarium din sediul "Tomailî-Argo". Cu aşa comportament o să îmblaţi mult pe drumuri şi cu pantalonii în vine, iar Ivan Tomailî se va bate joc şi în continuare de noi dacă nu-l punem cît de cît la respect. Următoare imagine foto cu comparaţiile construcţiilor din străzile Grenoble şi Melestiu le facem în primăvara anului 2012.

Andrei

Посмотреть профиль

Să facem o simplă comparaţie

Сообщение  Andrei в Вт Сен 20, 2011 8:37 am

http://www.imagebar.net/show.php/99810_CasataArgo.JPG.html
Etapa la care se află construcţia obiectului de pe str. Grenoble 159A iniţiată la începutul anului 2009 de către firma Tomaili ARGO.
http://www.imagebar.net/show.php/99808_BascomluxBuiucani.JPG.html
Etapa la care se află construcţia obiectului (firma Basconslux), care a fost iniţiată la inceputul anului 2009 odată cu obiectul din str. Grenoble 159A (firma ARGO).
http://www.imagebar.net/show.php/99809_Bascomluxmelestiu.JPG.html
Etapa la care se află construcţia obiectului de pe str. Melestiu, începută la începutul anului 2011 de către firma Basconslux.

Dacă să facem comparaţie cu obiectul Basconslux de la Buiucani, atunci noi am rămas în urmă cu cel puţin 2 ani, dacă tempourile construţiei se vor păstra în ritmul dat.
Pe viitor vom ţine la control şi vom face comparaţie la calitatea şi cantitatea lucrărilor de construcţie între obiectele din str. Grenoble 159A (Tomaili ARGO), care construieşte 5 blocuri a cîte 18 etaje locative şi str. Melestiu 24 (Basconslux), care construieşte 8 blocuri - 4 a cîte 18 etaje şi 4 a cîte 16 etaje.
Să nu uităm că ARGO preconizează să dea în exploatare obiectul la finele anului 2013, iar Basconslux în anul 2015.

Andrei

Посмотреть профиль

ALERTA!!!!!!!!!!!!!!!

Сообщение  Grisa в Пн Сен 19, 2011 2:54 pm

Am vorbit cu prorabul de la santier si mi-a spus ca au probleme cu materialele de constructie si bani, si in curind posibil sa fie micsorata brigada de lucratori. Ei promit ca in timpul iernii vor stringe bani, ca in oprimavara sa reia lucrarile. Sleep

Grisa

Посмотреть профиль

ADMIN-ARGO

Сообщение  Andrei в Пт Сен 16, 2011 9:00 am

Domn Admin plasati imaginile şi textul de pe adresa mail, in caz contrar Vă considerăm apărător al intereselor firmei Argo, care duce lumea de nas. Comparaţia între străzile Grenoblea şi Melestiu nu este publicitate ci o comparaţie şi o modalitate de al impune pe Tomailî să-şi onoreze obligaţiunile. Să nu rămînă în urmă cu construcţia de alte proiecte mai gigante. Plus la toate pe str. Melestiu 17, Argo a început construcţia altor 3 blocuri locative analogic celor din str. Grenoblea. Dacă esti cointeresat în construcţia obiectului din str. Grenoblea plasează imaginile foto cu comentarii din poşta electronică. Uite cîte vizualizări sînt pe forum. În caz contrar vom merge prin alte modalităţi de a plasa foto. Fii barbat.

Andrei

Посмотреть профиль

Nereguli

Сообщение  Ivan в Чт Сен 15, 2011 7:03 pm

Domn admin, Cum pot plasa imagini foto şi alti membi ai forumului? confused

Ivan

Посмотреть профиль

Faceti o comparatie cu alte blocuri care au inceput odata cu ARGO

Сообщение  Grisa в Чт Сен 15, 2011 3:04 pm

Oameni nu fiti naivi de tot. Asta nu e constructie ci bataie de joc! Uitati-va la alte obiecte care au inceput odata cu cele de pe Grenoble 159A si va ve-ti convinge care e realitatea. Nu va imbatati cu apa de ploaie! Dupa Anul Nou constructia se va opri! Acest lucru se discuta in interiorul firmei.

Grisa

Посмотреть профиль

Cu privire la constructia din str.Grenoble 159

Сообщение  Nicolae в Ср Сен 14, 2011 9:34 pm

Iarasi vrem sa multumim baetilor pentru pozele expuse de pe forum . Sintem bucurosi ca constructia merge inainte . Se vede ca lucrarile merg calitativ . Dorim succese si in continuare . Inainte mai aveam ceva dubii , dar pe parcurs a pozelor expuse mai inainte si a celor de astazi vad ca constructia se misca . Laughing

Nicolae

Дата регистрации : 2011-07-08

Посмотреть профиль

foto 13/09/2011

Сообщение  Admin в Ср Сен 14, 2011 1:42 pm

Admin
Admin

Admin (Alex) te rog sa verifici posta

Сообщение  Grisa в Вт Сен 13, 2011 9:27 am

Admin, citeste te rog posta ta electronica alex_md_md@mail.ru si plasează materialele pe care ţi le-am expediat. Mulţumesc anticipat

Grisa

Посмотреть профиль

Сообщение  Grisa в Пн Сен 12, 2011 8:31 am

De mers constructia merge. Dar intrebarea este, pina cind va merge? Da ei promit pina la iarana sa ridice 4 nivele, dar mai departe? Am sunat mai daunazi la firma pentru a-i intreba despre camerele web multpromise(deja de 1 an de zile), dar un raspuns normal nu am obtinut. Nu stiu ce flacaul a inceput sa-mi spuna ca pina la urma s-a bilbiit si a zis ca se lucreaza la acest capitol. mai pe scurt mie personal constructia nu-mi insufla incredere. Prea multe minciuni si putine fapte. Question Question

Grisa

Посмотреть профиль

11.09.2011

Сообщение  Ivan в Вс Сен 11, 2011 8:56 am

Pînă cînd construcţia merge binişor. La un bloc au început construcţia etajului II. Nu se văd camerele web la construcţie. Cine îl vede pe Tomailî, amintiţii Vă rog despre promisiunea de a instala camere web. Mesajul se referă îndeosebi domnilor de la ARGO. Urmărim cu atenţie în continuare mersul lucrărilor!!! Dacă se stopează lucrările de construcţie, scriţi nu vă ruşinaţi, căci e interesul comun!!!

Ivan

Посмотреть профиль

Сообщение  Спонсируемый контент

Спонсируемый контент

Страница 17 из 20 Предыдущий  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следующий